screen - Eurosport

Niespodzianki we francuskim Les Rousses nie było. Bieg masowy na 20 km wygrał lider PŚ i najlepszy zawodnik ostatnich lat – Johannes Hoesflot Klaebo. Zwycięstwo nie przyszło mu łatwo. Z niewielką stratą do niego finiszowali doświadczony Fin Iivo Niskanen i Szwed William Poromaa.

screen – Eurosport

Klaebo odparł ataki

Główny faworyt wygrał zdobywając po drodze też kilka bonusów za lotne premie. Rywalom choć doszli blisko nie udało się Johannesa wyprzedzić. Niskanen stracił 1,2 sek., Poromaa – 1,3 sek. Kolejne miejsca zajęło dwóch Norwegów. Didrik Toenseth (+4,3 sek.) i Sjur Roethe (+4,9 sek.).

Kolejni zawodnicy z większymi stratami

Szóste i siódme miejsce to znowu Norwegowie. Paal Golberg (+18,4 sek.) i Martin Loewstroem Nyenget (+36,9 sek.). W pierwszej “10” znaleźli się też Kanadyjczyk Antoine Cyr (+38,4 sek.), drugi z Finów Perttu Hyvarinen (+42,8 sek.) i już z ponad minutową stratą kolejny Norweg – Harald Oestberg Amundsen (+1:07.4 min.).

Wyniki zawodów

źródło: wiadomość własna