PŚ w Lahti. Bez niespodzianek w sprintach drużynowych. Triumf Szwedek i Norwegów

W sprincie drużynowym rozpoczynającym ostatni w tym sezonie pucharowy weekend w Lahti, najlepsze okazały się Szwedki, biegnące w składzie: Emma Ribom i Jonna Sundling. Jako drugie finiszowały Norweżki, a trzecie Niemki. U panów zwyciężył norweski duet Johannes Klaebo i Erik Valnes. Drudzy byli Włosi, a podium uzupełniła druga drużyna Norwegii.

 

Screen Eurosport

Szwedzka robota

Po eliminacjach można było spodziewać się zażartej walki Norweżek ze Szwedkami. Tak też wyglądała finałowa potyczka. Julie Myhre i Anne Kjersti Kalvaa prowadziły na swoich zmianach, dyktując tempo rywalizacji. Na ostatnim okrążeniu zza pleców Kalvy wyskoczyła Sundling i skutecznie zaatakowała. Podobnie jak w Falun, Szwedka zdecydowała się na podkręcenie tempa na podbiegu i konsekwentnie utrzymywała przewagę aż do samej mety. Norweżki natomiast musiały walczyć do samego końca o drugą lokatę. Ostatecznie udało im się przeciąć linię mety przed Niemkami.

Wyniki kobiet

Nie ma mocnych na Klaebo

Powiedzieć, że finał panów był przewidywalny, to jakby nic nie powiedzieć. Od początku do końca to reprezentanci Norwegii kontrolowali przebieg zawodów. Klaebo na ostatniej zmianie nie dał szans Pellegrino i Włosi musieli zadowolić się drugim miejscem. Jako trzeci na mecie zameldowali się… Norwegowie. Druga drużyna zaprezentowała się w składzie: Harald Oestberg Amundsen oraz Sindre  Bjoernestad Skar.

Wyniki mężczyzn