PŚ w biegach narciarskich: Bolszunow i Johaug liderami klasyfikacji generalnej

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Za nami weekend z Pucharem Świata w Novym Meście. Na czele klasyfikacji generalnej bez zmian zarówno u pań jak i u panów. Therese Johaug i Aleksander Bolszunow umocnili się na prowadzeniu. 

Therese Johaug w miniony weekend w Novym Meście odniosła dwa zwycięstwa. W klasyfikacji generalnej ma już 1409 pkt i powiększyła swoją przewagę nad resztą stawki. Druga Heidi Weng traci do swojej koleżanki z reprezentacji 457 pkt. Tuż za nią plasuje się Natalia Niepriajewa, która w ostatnich trzech zawodach plasowała się na drugich miejscach. Rosjanka do Weng traci 13 pkt.

Klasyfikacja generalna PŚ kobiet

W klasyfikacji dystansowej na czele oczywiście Johaug. Norweżka zgromadziła 766 pkt. Druga Heidi Weng na swoim koncie ma 551 pkt, a trzecia Natalia Niepriajewa 423 pkt.

Klasyfikacja PŚ kobiet na dystansach

Wśród mężczyzn stawka jest nieco bardziej wyrównana. Liderem jest Aleksander Bolszunow z dorobkiem 1281 pkt. Drugi Johannes Klaebo traci do niego 159 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Siergiej Ustiugow (845 pkt).

Klasyfikacja generalna PŚ mężczyzn

Także na dystansach najlepszy jest Aleksander Bolszunow. Rosjanin w tej klasyfikacji na swoim koncie ma 654 pkt. Na kolejnych miejscach są jednak różnice w stosunku do generalnego zestawienia. Drugi jest Fin Ivo Niskanen (448 pkt), a dopiero trzeci Johannes Klaebo (432 pkt).

Klasyfikacja PŚ mężczyzn na dystansach

Kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich odbędą się w przyszły weekend (25-26 stycznia) w Oberstdorfie. Rozegrane zostaną tam biegi łączone oraz sprinty.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.