PŚ: Norweska dominacja, polscy skoczkowie na podium klasyfikacji generalnej

Sportowcy z Norwegii prowadzą w 3 z 5 analizowanych przez nas klasyfikacji generalnych Pucharu Świata w dyscyplinach narciarstwa klasycznego – męskich i żeńskich biegach, a także męskiej kombinacji norweskiej. Polacy najlepiej spisują się w skokach narciarskich, gdzie Kamil Stoch i Piotr Żyła znajdują się na podium.

Polskie podium skoczków

Liderem “generalki” wśród skoczków po weekendzie w Niżnym Tagile pozostaje niesamowity Japończyk Ryoyu Kobayashi, który po zajęciu 3 miejsca w sobotę i dzisiejszym zwycięstwie zwiększył swój dorobek punktowy do 420 “oczek”. Podium dopełniają Polacy – 2 miejsce zajmuje Piotr Żyła (285 punktów), który w Rosji dwa razy stawał na podium, a 3 Kamil Stoch (276 punktów), który był odpowiednio 7 w sobotę i 4 w niedzielę. Skoczkinie, które w ten weekend inaugurowały swój cykl PŚ w norweskim Lillehammer spośród swojej stawki na liderkę wyłoniły Niemkę Katharinę Althaus, która po 3 konkursach zgromadziła już 200 punktów. 23 “oczka” mniej ma jej rodaczka – Juliane Seyfarth, która wyprzedza Rosjankę Lidiję Jakowlewą (172 punkty).

Klasyfikacja generalna PŚ: M | K

Norwegowie zdominowali biegi

Wśród zarówno biegaczy, jak i biegaczek wiodącą siłę stanowią Norwegowie. Wśród mężczyzn posiadaczem żółtego trykotu jest Emil Iversen (328 punktów), który od Rosjanina Aleksandra Bolszunowa jest lepszy o zaledwie 7 punktów. Zawodnicy zamienili się miejscami w klasyfikacji sprzed tygodnia Podium uzupełnia tu kolejny z Norwegów – Didrik Toenseth (282 punkty). Poza nimi w najlepszej “10” jest jeszcze 3 zawodników reprezentujących te barwy – 5 Sjur Roethe (229 punktów), 6 Johannes Klaebo (180 punktów) i 9 Simen Krueger (129 punktów). Najlepszym z Polaków jest w tym momencie Maciej Staręga (5 punktów), który plasuje się na 67 pozycji. U Pań na prowadzenie wysunęła się Therese Johaug, która uzbierała już 400 punktów. 2 i 3 pozycja należą do reprezentantek Szwecji – odpowiednio Ebby Andersson (309 punktów) oraz Charlotte Kalli (289 punktów).

Klasyfikacja generalna PŚ: M | K

Dwubój pod znakiem formy Riibera

Na ten moment najlepszym kombinatorem PŚ jest podobnie jak w biegach Norweg – Jarl Magnus Riiber, który w Lillehammer wygrywał aż 3 razy. W klasyfikacji jest przed Niemcem Erikiem Frenzelem (196 punktów) i poprzednim liderem, Austriakiem Mario Seidlem (189 punktów). Polacy plasują się pod koniec 2 i na początku 3 oraz 4 “10” – Adam Cieślar (25 punktów) jest 28, Paweł Słowiok (19 punktów) 32, a Szczepan Kupczak (4 punkty) 41.

Klasyfikacja generalna PŚ

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.