Pracowite wakacje Macieja Staręgi

fot. Irek Trawka / Maciej Staręga to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze Krężeloka

Maciej Staręga (fot. Irek Trawka)

Biegacze narciarscy w okresie letnim najczęściej szlifują swoją formę podczas biegów na nartorolkach. Nie inaczej jest w przypadku Macieja Staręgi – najlepszego polskiego biegacza ostatnich lat. Poznaliśmy jego plany startowe na sezon letni. 

 – Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Świata na rolkach, nie brałem pod uwagę, żeby tam jechać (odbędą się od 8 do 11 sierpnia w łotewskiej Madonie – red.). Z zawodów na nartorolkach mam zaplanowany start w Jesenikach (2-3 sierpnia). Być może wybiorę się na festiwal Toppidrettsveke do Trondheim (22-23 sierpnia). Zaproszono mnie na start w Nordic Festivalu Martina Fourcade,  31 sierpnia w Annecy, a w połowie września planujemy start w jednych zawodach w okolicach Wisły –  tak na pytanie o plany kolejnych startów odpowiedział Maciej Staręga.

Biegacz powiedział nam również, co myśli o konkurencji, która w lecie przyciąga sporą uwagę kibiców biegów narciarskich, czyli tak zwane supersprinty na 200 metrów.  – Póki co to pomysł ciężki do pogodzenia. Na razie są to raczej imprezy komercyjne. Jednak myślę, że prędzej czy później takie zawody wejdą do kalendarza PŚ. Dla mnie i tak jest już za późno, aby przekwalifikować się na tę konkurencję, ale w przyszłości może być to rozwiązanie podnoszące nieco oglądalność biegów. Choć moim zdaniem zwykłe sprinty są bardziej emocjonujące – dodał Staręga.

O plany startów przed sezonem zimowym zapytaliśmy również kadrę kobiet – nie uzyskaliśmy jednak sprecyzowanej odpowiedzi.

 źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.