Pozytywna kontrola śniegu przed PŚ w Killington

fot. Yoav Shapira / CC BY NC ND

fot. Yoav Shapira / CC BY NC ND

„Zielone światełko” dla Pucharu Świata w Killington – taką informację czytamy na oficjalnej stronie FIS-u.

Międzynarodowa Federacja Narciarka (FIS) ogłosiła, że kontrola śniegu przed alpejskim Pucharem Świata pań w Killington przebiegła pozytywnie i zawody, które zaplanowane są na 24-25 listopada 2018, odbędą się zgodnie z planem.

– Wiadomość o pozytywnej kontroli śniegu sprawiła, że cały ośrodek był podekscytowany powitaniem ekip narciarskich z ponad 20 krajów. Aprobata ta potwierdza, że osoby pracujące przy stoku w Killington dają z siebie wszystko, by zawody mogły się odbyć – powiedział Herwig Demschar, przewodniczący komitetu lokalnego Pucharu Świata. – Już trzeci rok z rzędu odbędą się tutaj pucharowe zawody w narciarstwie alpejskim. Można więc oczekiwać, że będzie to wydarzenie lepsze i większe jak było to w ubiegłych latach. Ośrodek, POWDR i miasto Killington są podekscytowani możliwością organizacji tych zawodów – dodał Demschar.

Killington Resort został otwarty dla posiadaczy karnetów sezonowych oraz kart ekspresowych od 29 października. Naśnieżanie odbywa się głównie na trasie Superstar, na której odbywają się zawody Pucharu Świata, lecz system naśnieżania uruchomiony zostanie również na trasie Skyelark, by narciarki mogły tam trenować przed zawodami. Organizatorzy w planach mają również poszerzenie terenu dla publiczności w okolicach odcinków Snowdon i Canyon.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.