Poznaliśmy kadrę na igrzyska w Pekinie. Nie zabrakło niespodzianek

fot: M. Król

Polski Związek Narciarski ogłosił skład kadr narodowych w biegach narciarskich na rozpoczynające się za niewiele ponad dwa tygodnie igrzyska olimpijskie w Pekinie. W drużynie, która wyleci do Chin, oficjalnie znalazło się ośmioro zawodników, ale szansę na występ zachował także Mateusz Haratyk, który bilet do Pekinu może jeszcze uzyskać na podstawie kwalifikacji relokacyjnej.

Olimpijskie debiutantki

W kadrze kobiet na igrzyska w Pekinie znalazło się pięć biegaczek. W stolicy Chin nie zabraknie oczywiście naszych liderek, czyli Izabeli Marcisz oraz Moniki Skinder. Pozostałe nominacje olimpijskie są jednak sporym zaskoczeniem, gdyż dostały je Magdalena Kobielusz, Weronika Kaleta oraz zaledwie 17-letnia Zuzanna Fujak. Co ciekawe wszystkie wymienione zawodniczki będą debiutantkami na najważniejszej imprezie czterolecia.

W sztabie szkoleniowym znajdą się natomiast: Martin Bajcicak jako główny trener, Mateusz Chowaniak jako jego asystent oraz Sven Rakoszek, który będzie pełnił rolę fizjoterapeuty. Zespół uzupełnią serwismeni Jaan Alvela i Meelis Aasla.

Trójka pewna, czwarty czeka

Bilet do Pekinu może także rezerwować trzech naszych biegaczy, którzy na ten moment są już pewni miejsca w igrzyskach olimpijskich. Mowa o doświadczonym Macieju Starędze, dla którego będą to już trzecie igrzyska w karierze oraz o braciach Burych: Kamilu i Dominiku. Szansę na występ w stolicy Chin ma także Mateusza Haratyk. Polak musi jednak czekać na ewentualną kwalifikację z relokacji.

Źródło: PZN