Poważna kontuzja Marielle Thompson

fot. Raimond Spekking via Wikimedia Commons / CC BY SA

fot. Raimond Spekking via Wikimedia Commons / CC BY SA

Najlepsza zawodniczka skicrossowego Pucharu Świata 2017/2018 doznała poważnej kontuzji na treningu w Saas Fe w Szwajcarii. Pierwsze doniesienia mówią o uszkodzonym więzadle krzyżowym przednim i więzadle pobocznym piszczelowym. 

Kanadyjska narciarka przebywała na obozie przygotowawczym w szwajcarskim Saas Fe. Uraz pojawił się podczas wykonywania skoku w trakcie przejazdu treninowego, który zakończył się upadkiem. Thompson powróciła już do Kanady, gdzie miała przejść dokładne badania. – To rozczarowujące usłyszeć taką diagnozę po produktywnym czasie spędzonym w siłowni i na śniegu – powiedziała Thompson. Narciarka zapewniła, że razem z jej zespołem podejmą odpowiednie działania, aby jak najszybciej mogła wrócić do ścigania jeszcze silniejsza niż wcześniej.

Również dyrektor sportowy Canada Ski Cros – Willy Raine – zapewnił, że wierzy iż Marielle po kontuzji będzie silniejsza niż dotychczas. – Mamy szczęście, że posiadamy doskonałą opiekę medyczną – dodał Raine.

Wobec urazu jaki przytrafił się kanadyjskiej mistrzyni olimpijskiej i trzykrotnej triumfatorce Pucharu Świata, mocno wątpliwy jest jej występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Zwykle w przypadku zerwania więzadeł przerwa od treningów może trwać nawet ponad pół roku.

Źródło: alpinecanada.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.