PolSKI Mistrz: Dwukrotnie walczyli w slalomie gigancie w Kluszkowcach

fot. PZN

fot. PZN

Drugiego dnia Młodzieżowego Pucharu Polski w Kluszkowcach alpejczycy rywalizowali dwa razy o medale w slalomie gigancie. Tego dnia bezkonkurencyjni okazali się Stanisław Sarzyński wśród Młodzików oraz Joanna Książek w kategorii Juniorka Młodsza, którzy dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium.

Stanisław Sarzyński odniósł pierwsze tej zimy zwycięstwa w Młodzieżowym Pucharze Polski i wywalczył dwa złote medale w slalomie gigancie. – Jestem bardzo zadowolony ze swoich wyników w trzeciej edycji. Myślę, że przejazdy mogłem jeszcze lepiej technicznie wykonać, ale jechałem szybko i to dało mi dwa razy pierwsze miejsce – mówi z uśmiechem na twarzy reprezentant klubu KS Sportup. – Podczas drugich zawodów warunki były trudniejsze, ale ustawienie było takie jakie lubię, czyli na ściance było bardziej podkręcone – dodaje Stanisław Sarzyński. – Znam ten stok bardzo dobrze, bo jeżdżę na nim od lat, więc na pewno dobrze się tutaj czułem, a zawody bardzo mi się podobały – podsumowuje.

Po raz pierwszy na podium Młodzieżowego Pucharu Polski wskoczyła Maria Majcher, która triumfowała w drugim slalomie gigancie w Kluszkowcach wśród Młodziczek. – Bardzo jestem zadowolona i szczęśliwa z tej wygranej. Mój przejazd nie był zły. Wiadomo, że zawsze można wykonać coś lepiej, ale jest to moja pierwsza wygrana w życiu, więc podwójnie cieszę się z tego sukcesu – opowiada podopieczna Wojciecha Mitana. – Był to naprawdę fajny dla mnie dzień w Kluszkowcach. Zawody były super, a ustawienie giganta uważam, że nie był bardzo trudne. Najwięcej problemów mogła sprawić ta ścianka, na której trzeba było być skupiony i przejechać wszystko dobrze na miarę swoich możliwości – zaznacza Maria Majcher.

Pierwszy złoty medal wywalczył także Mateusz Kasprzak, który był najlepszy w kategorii Junior Młodszy. – Jestem bardzo zadowolony z wyników tutaj. Jestem młodszym rocznikiem w swojej kategorii wiekowej i ścigam się z kolegami o rok starszymi, dlatego ta wygrana jest dla mnie wielkim osiągnięciem – stwierdza podopieczny Macieja Bydlińskiego.

Pierwszy triumf zapisał na swoim koncie także Mikołaj Sosnowski z Warszawskiego Klubu Narciarskiego. – Dzisiaj był wyjątkowo męczący dla nas dzień. Mieliśmy cztery przejazdy giganta. Moja jazda w pierwszych zawodach tego dnia pozostawiała jeszcze wiele do życzenia, zresztą drugie zawody również, ale jestem zadowolony, że wygrałem. Te zawody były dla mnie bardzo stresujące, bo wypadłem w tym sezonie trzy razy i dopiero w pierwszych zawodach udało mi się osiągnąć dobry wynik, dlatego zwycięstwo tym bardziej mnie cieszy – podkreśla Sosnowski. – Różnice czasowe były bardzo małe, dlatego jestem mega szczęśliwy ze zwycięstwa i nie mogę doczekać się kolejnych startów – podsumowuje reprezentant warszawskiego klubu.

Niemalże niepokonana w tym sezonie jest Joanna Książek z klubu Team MB Szczyrk, która po raz piąty stanęła na najwyższym stopniu podium. – To był bardzo wymagający dzień. Pierwsze zwody były naprawdę dobre w moim wykonaniu, natomiast trzeci i czwarty przejazd uważam, że mogłam wykonać lepiej, jednak zmęczenie dawało się już we znaki. Ale bardzo cieszę się ze zwycięstwa – opowiada podopieczna Macieja Bydlińskiego. – Ustawienie giganta było naprawdę bardzo fajne. Mimo iż nie należało do najłatwiejszych, to przyjemnie się go jechało – podsumowuje Książek.

Medaliści w slalomie gigancie o Puchar WKN

Młodzik
1. Stanisław Sarzyński – KS Sportup
2. Antoni Cukier – KS Franda Zakopane
3. Kazimierz Zółkowski – WKN Warszawa

Młodziczka
1. Nikola Komorowska – AZS Zakopane
2. Kinga Bała – Rusinski Ski-Max
3. Karolina Debicka – WKN Warszawa

Junior Młodszy
1. Mateusz Kasprzak – Team MB Szczyrk
2. Mikołaj Sosnowski – WKN Warszawa
3. Piotr Szeląg – Mitanski Zakopane

Juniorka Młodsza
1. Joanna Książek – Team MB Szczyrk
2. Hanna Zięba – KS Tatra Ski Academy
3. Magdalena Bańdo – Team MB Szczyrk
Medaliście w slalomie gigancie o Puchar Gondoli

Młodzik
1. Stanisław Sarzyński – KS Sportup
2. Antoni Cukier – KS Franda Zakopane
3. Kamil Koralewski – KS Skivegas Stanek Race Academy

Młodziczka
1. Maria Majcher – Mitanski Zakopane
2. Nikola Komorowska – AZS Zakopane
3. Kinga Bała – Rusinski Ski-Max

Junior Młodszy
1. Mikołaj Sosnowski – WKN Warszawa
2. Igor Szymański – Team MB Szczyrk
3. Jan Łodziński – Team MB Szczyrk

Juniorka Młodsza
1. Joanna Książek – Team MB Szczyrk
2. Emma Stępniak – Sporteum Fundacja Promocji SPC
3. Magdalena Bańdo – Team MB Szczyrk

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.