Polscy biegacze na start. Znamy skład ekipy Bauera na inaugurację PŚ

fot. M. Rudzińska

Lukas Bauer w rozmowie z nami podał skład reprezentacji Polski na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Ruce. Czeski szkoleniowiec powołał dwie panie oraz pięciu panów. 

fot. M. Rudzińska

Inauguracja Pucharu Świata w biegach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. Reprezentacje powoli odkrywają karty na zawody w Ruce, które odbędą się w dniach 25-27 listopada. Specjalnie dla nas skład reprezentacji Polski podał Lukas Bauer. Czech zabierze ze sobą do Finlandii siedmioosobową grupę biegaczy.

5 panów, 2 panie

Na starcie nie zabraknie tych, którzy przez ostatnie sezony stanowią trzon męskiej drużyny – Macieja Staręgi, Dominika Burego i Kamila Burego. Ponadto szansę startu otrzymają młodzi kadrowicze – Sebastian Bryja i Robert Bugara. Ta dwójka do tej pory wystartowała tylko w jednych zawodach najwyższej rangi. Ponadto w akcji obejrzymy dwie Polki – trenującą pod okiem Bauera Monikę Skinder oraz Izabelę Marcisz, która do sezonu przygotowywała się poza kadrą.

W Ruce zawodników czekają trzy dni rywalizacji. Pierwszy weekend startowy w sezonie 2022/2023 tradycyjnie rozpocznie się od sprintu klasykiem. Potem przyjdzie czas na biegi dystansowe – na 10 km techniką klasyczną ze startu interwałowego i pościgowy na 20 km łyżwą.

Źródło: informacja własna