Polacy w trakcie przygotowań. Będziemy się cieszyć z sukcesów? Od wiosny do zimy #10

Czy skoki narciarskie to w przyszłym sezonie jedyna dyscyplina, w której Polacy będzie regularnie wysoko klasyfikowani? Jak potoczy się okres przygotowawczy biało-czerwonych biegaczy, biathlonistów i kombinatorów? Zobaczmy w dziesiątym wydaniu serii Od wiosny do zimy, na jakim etapie obecnie się znajdują.

Kamil Stoch wreszcie mógł odpocząć. Największa korzyść urlopu? Naładowane baterie do bardzo ciężkiej pracy. Mistrzowskie podejście.

 

Jak możemy zobaczyć na profilach instagramowych Maćka Kota oraz Dawida Kubackiego, oni również mają wakacje. Oby regeneracja była bardzo dobra!

 

Tymczasem w kadrze B małe sukcesy. Aleksander Zniszczoł był drugi w konkursie zaliczanym do Pucharu Kontynentalnego. Ustąpił tylko Phillipowi Aschenwaldowi.

 

Z postępów na skoczni zadowolony jest Tomasz Pilch. Czy młodziutki skoczek zrobi kolejny postęp w przyszłym sezonie?

 

Pod koniec lipca Polacy trenowali w Słowenii. Jeżeli Adam Cieślar poprawi skoki, może być zdecydowanym liderem polskiej kadry kombinatorów norweskich.

 

Słoweński okres treningowy trwał dwa tygodnie. Po przerwie wrócili do Polski, aby rozpocząć krótkie zgrupowanie i podnieść poziom skoków.

 

Przyszły sezon będzie dobry dla Szczepana Kupczaka? Polak ambitnie szykuje formę.

 

Martyna Galewicz trenuje w Polsce. Czy w przyszłym sezonie zacznie klasyfikować się w najlepszej trzydziestce zawodów Pucharu Świata?

 

Monika Skinder to jedna z dwóch nadziei polskich biegów. 16-latka pójdzie w dobrą stronę i pod opieką Kowalczyk oraz Wierietielnego zostanie czołową zawodniczką świata? Przyszły sezon może nie dać żadnych odpowiedzi, ale warto przyglądać się początkom Skinder w świecie sportu wyczynowego.

 

Jeżeli taki wysiłek, jaki można sobie wyobrazić, patrząc na ten obrazek, przyniesie efekty, możemy być spokojni. Pierwsze  podium w przyszłym sezonie dla Macieja Staręgi?

 

U panów nadzieja jest także w braciach Burych. Dominik i Kamil zdobędą punkty Pucharu Świata już w sezonie 2018/2019?

 

W biathlonie trwają mistrzostwa Polski. Jak na razie odbył się sprint oraz bieg na dochodzenie. Krystyna i Grzegorz Guzikowie idą równo – trzecie miejsce w sprincie i złoto w “pościgówce”.

 

Przed MP biathlonistki były na zgrupowaniu w Austrii. Monika Hojnisz napisała o sportowym postępiem Polek.

 

Dobre na naładowanie energii? Spędzenie czasu z rodziną! Trzymamy kciuki za dobrą formę Kamili Żuk. Oby Polka rozwinęła się tak, jak należy.

Czy pamiętasz o tym, że…
*Lisa Magdalena Agerer zakończyła karierę,
*Stefaniya Nadymowa została pierwszą triumfatorką w LGP w kombinacji kobiet,
*Sara Takanashi była niepokonana podczas ostatniego weekendu LGP w Czechach,
*była biegaczka narciarska Eva Vrabcova-Nyvtlova zdobyła brąz podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie?

Źródło: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: