Zamknij

Ognisko koronawirusa w reprezentacji Polski. Zakażeń przybywa

13:20, 28.01.2022 RED Aktualizacja: 12:12, 31.01.2022
Skomentuj

Kolejny raz złe wieści docierają do nas z polskiej osady olimpijskiej w Pekinie. Okazuje się, że potwierdzone zostały kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Nie tylko w ekipie łyżwiarzy szybkich. 

fot. Paweł Skraba

Rano informowaliśmy was, że Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Dla pierwszej zawodniczki jest to kolejne zakażenie w przeciągu ostatniego miesiąca. Przed wylotem do Pekinu otrzymała jeden niejednoznaczny wynik, drugi był jednak negatywny. To kolejne przypadki zakażenia w kadrze panczenistów. Przez COVID-19 w Polsce musieli zostać: Karolina Bosiek i Damian Żurek.

Jak informował PKOl, zakażony został także trener naszych łyżwiarzy - Arkadiusz Skoneczny oraz przewodniczący Komisji Medycznej - Hubert Krzysztofiak. Te cztery osoby przebywały w wiosce olimpijskiej. Teraz zostaną odizolowane od reszty zawodników. Maciej Nędza-Kubiniec, członek ekipy technicznej biathlonistów mieszka w hotelu poza wioską.

https://twitter.com/PKOL_pl/status/1487002678589014016

Później okazało się, że zatrudniony przez Polski Związek Biathlonu serwismen Maciej Nędza-Kubiniec oraz lekarz Krzesimir Sieczych także mieli pozytywne wyniki testów na koronawirusa po przylocie do Chin na igrzyska olimpijskie. Teraz natomiast dziennikarz TVP Sport - Dawid Brilowski informuje, że pozytywny wynik otrzymał też Marek Kania. To spory cios, bo zawodnik ten stanął w tym sezonie na podium PŚ.

https://twitter.com/BrilovD96/status/1487036895305605120

Źródło: PKOl / TVP Sport / Twitter

 

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%