Alarm w polskiej kadrze. Pięć osób z pozytywnymi wynikami

fot. Paweł Skraba/ PZŁS

Igrzyska jeszcze się nie rozpoczęły, a już dochodzą nas głosy o pierwszych przypadkach zakażenia w polskiej kadrze. Dotknięte przez COVID-19 są dwie nasze panczenistki. Ponadto, pozytywny wynik otrzymali także trener naszych łyżwiarzy, członek ekipy technicznej biathlonistów i przewodniczący Komisji Medycznej PKOl-u.

fot. Paweł Skraba/ PZŁS

Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Dla pierwszej zawodniczki jest to kolejne zakażenie w przeciągu ostatniego miesiąca. Przed wylotem do Pekinu otrzymała jeden niejednoznaczny wynik, drugi był jednak negatywny. To kolejne przypadki zakażenia w kadrze panczenistów. Przez COVID-19 w Polsce musieli zostać: Karolina Bosiek i Damian Żurek.

Mają nadzieję, że uda się odwrócić sytuację

Jak informuje PKOl, zakażony został także trener naszych łyżwiarzy – Arkadiusz Skoneczny oraz przewodniczący Komisji Medycznej – Hubert Krzysztofiak. Te cztery osoby przebywały w wiosce olimpijskiej. Teraz zostaną odizolowane od reszty zawodników. Maciej Nędza-Kubiniec, członek ekipy technicznej biathlonistów mieszka w hotelu poza wioską.

Polski Komitet Olimpijski zapewnia, że wdrożone zostały wszystkie procedury postępowania w tego typu wypadkach. Ponadto, możliwym jest, że po przeprowadzeniu kolejnych testów, zawodnicy będą mogli kontynuować przygotowania do zbliżających się igrzysk. Aby tak się stało, muszą dać one negatywny wynik. Przypomnijmy, że ceremonię otwarcia zaplanowano na 4. dzień lutego. Jedną z chorążych naszej reprezentacji miała być Natalia Czerwonka.

Źródło: Polski Komitet Olimpijski

Piotr Wojtaszczyk