Zamknij

Polska szóstka na Puchar Kontynentalny we Frensztacie

11:52, 11.08.2021 Aleksandra Kuzioła
Skomentuj

Kolejnym przystankiem w kalendarzu Letniego Pucharu Kontynentalnego jest czeski Frenstat, gdzie skoczkowie będą rywalizować o punkty zawodów drugiej rangi w najbliższy weekend. Polski Związek Narciarski podał skład biało-czerwonych na tę odsłonę rywalizacji. Do Czech uda się sześciu polskich skoczków, a także trener kadry narodowej, Michal Doleżal.

fot. M. Król

Konkursy we Frensztacie to druga w tym sezonie letnim odsłona rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym. Poprzednie zawody tej rangi odbyły się 17 i 18 lipca w fińskim Kuopio. Polski Związek Narciarski ogłosił nazwiska zawodników, którzy powalczą 13 i 14 sierpnia w konkursach na czeskich obiektach. Są nimi Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Maciej Kot, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch oraz Adam Niżnik.

Ten ostatni jest najwyżej sklasyfikowanym biało-czerwonym po dotychczasowych konkursach. W Kuopio zajął 21. i 17. miejsce, co dało mu 24 punkty i 18. lokatę w klasyfikacji. Razem z zawodnikami do Czech uda się także trener kadry narodowej, Michal Doleżal.

Skoczkowie oddadzą pierwsze próby na obiekcie HS106 we Frensztacie w piątek, 13 sierpnia. O 13:30 rozpocznie się pierwsza z dwóch zaplanowanych rund treningowych, które poprzedzą konkurs indywidualny. Ten ma wystartować o 16:30. W sobotę zawodnicy rozpoczną dzień od serii próbnej, która ma rozpocząć się o 9:00. Na godzinę później zaplanowany jest start drugiego konkursu indywidualnego.

Źródło: twitter.com/pnz_pl

(Aleksandra Kuzioła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%