Zamknij

Złe wieści dla fanów skoków. LGP w Wiśle bez kibiców

17:46, 08.07.2020 Mateusz Król
Skomentuj

Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2020 zbliża się wielkimi krokami. Niestety, złe wieści docierają do nas z Wisły. Jak dowiedział się portal Sport.pl, tegoroczna inauguracja odbędzie się jednak bez udziału publiczności.

fot. P. Ślezińska

Pierwotne informacje były takie, że organizatorzy zawodów w Wiśle będą chcieli przeprowadzić zmagania z kibicami. Miało to odbyć się na zasadzie sprzedaży mniej niż tysiąca biletów na każdy dzień. Polski Związek Narciarski zwrócił się w tej sprawie do ministerstwa sportu. Dzisiaj wiadomo już, że na skoczni im. Adama Małysza kibiców nie zobaczymy wcale.

Jak dowiedział się Jakub Balcerski z portalu Sport.pl, na obiekt mogłoby wejść tylko 650 osób. - Przykro mi, ale na ten moment nie ma szans na wejście kibiców. Sytuacja może się zmienić tylko w przypadku kolejnego poluzowania zaleceń od polskiego rządu - przyznał Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle. Zawody FIS Grand Prix w Wiśle zaplanowano na 21-23 sierpnia tego roku.

https://twitter.com/JakubBalcerski/status/1280885022011076608

Przypomnijmy, że wczoraj z powodu pandemii Austriacki Związek Narciarski odwołał wszelkie zawody międzynarodowe do 4 października. Sport.pl donosi także, że LGP w Wiśle może okazać się jedynymi zawodami najwyższej rangi FIS tego lata.

- Sandro Pertile będzie rozmawiał także z innymi miastami, próbował przekonywać. Ale wygląda na to, że cykl się bardzo skrócił. Naszych zawodów odwołać już raczej nie można, to musiałby być bardzo radykalny przypadek, a nie strategia FIS. Mamy dobre relacje i wierzymy, że nie dojdzie tu do żadnego nieporozumienia. Rozmowy w sprawie konkursów, rezerwacje i inne szczegóły zabrnęły już za daleko, żeby teraz to wstrzymać - przyznał Wąsowicz.

Źródło: Sport.pl

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%