Zamknij

Jani Grilc - człowiek odpowiadający za sukces słoweńskiej reprezentacji

17:26, 14.09.2016 Anna Felska
Skomentuj

Fot: Gorazd Kavcic / gorenjskiglas.si Fot: Gorazd Kavcic / gorenjskiglas.si

Goran Janus jako trener kadry słoweńskiej w skokach narciarskich jest odpowiedzialny za sukces, który osiąga Słowenia. Jednak nie osiągnął go sam. W jego cieniu stoi Jani Grilc, dokładnie asystent trenera. To on również od wielu lat współpracuje z Peterem Prevcem.

Jani Grilc od 30 lat zajmuje się profesjonalnie trenerstwem. To właśnie Grilc trenuje Petera Prevca, od kiedy ten skończył 14 lat. Wcześniej był trenerem klubu, do którego uczęszczał Robert Kranjec oraz Primoz Peterka. W 2011 roku został asystentem trenera kadry A, czyli Gorana Janusa. Nie jest on tylko "asystentem trenera", w kadrze nazywany jest jego prawą ręką. Jani Grilc zajmuje się merytoryczną realizacją programów szkoleniowych oraz ustalaniem specjalnych programów technicznych. Ciągle jednak trenuje Prevca, gdy część reprezentacji brała udział w zawodach LGP, w Czajkowskim, on spokojnie trenował z Peterem Prevcem. W wywiadzie dla siol.net został zapytany, czy Peter Prevc w kolejnym sezonie będzie również na topie. Grilc odpowiedział, że dla psychiki zawodnika nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza gdy wymaga się od niego więcej niż od pozostałych. Oczywiście Prevc nadal trenuje i przygotowuje się do nowego sezonu, a Grilc sądzi, że jest duża szansa na utrzymanie jego dobrej passy.

Przed zostaniem asystentem trenera, Grilc miał sporo problemów zdrowotnych. Lekarz nawet zalecał mu wybranie sobie mniej stresującej pracy, lecz Jani Grilc go nie posłuchał. Teraz mówi, że dzięki byciu asystentem trenera czuje się młodszy. Również trenerstwo jest dla niego satysfakcjonujące, ponieważ Goran Janus dał mu "wolną rękę" w kwestii systemów treningowych, które są skuteczne. Jani Grilc chciałby jeszcze trenować przez kilka najbliższych lat, jednak to zależy od zdrowia i samopoczucia.

Źródło: siol.net

(Anna Felska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%