Zamknij

MŚJ w Whistler. Palosaari najlepszy w serii próbnej. Świetne skoki Polaków

23:52, 02.02.2023 Stanisław Zyga Aktualizacja: 00:22, 03.02.2023
Skomentuj

Vilho Palosaari z Finlandii wygrał serię próbną przed konkursem indywidualnym mężczyzn na MŚJ w Whistler. Drugie miejsce zajął nasz Kacper Tomasiak, a trzeci był Stephan Embacher z Austrii. O medal w konkursie głównym powalczy również z pewnością Jan Habdas, który w serii próbnej był 4. 

fot. PZN

Polacy gonią świetnego Fina

Vilho Palosaari przystąpi do konkursu indywidualnego w Whistler jako zdecydowany faworyt. Reprezentant Finlandii był najlepszy w większości treningów, a swoją formę potwierdził wygrywając również serię próbną. My jednak liczymy na to, że złoty medal wyrwą Finowi nasze młode orły, na czele z Kacprem Tomasiakiem i Janem Habdasem. Ten pierwszy zajął w serii próbnej drugą pozycję, a jego strata do zwycięzcy wyniosła niecałe 2 punkty. Habdas z kolei znalazł się na 4 pozycji. Polaków rozdzieliła nadzieja Austriaków, Stephan Embacher. Czołową piątkę uzupełnił Danił Wasiljew z Kazachstanu.

Najlepsza ekipa od lat

W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden nasz reprezentant. Mowa o Klemensie Joniaku, który zajął 9 lokatę. Serię próbną na 17 pozycji ukończył z kolei Marcin Wróbel. Wszyscy z dużą nadzieją czekamy na pierwszy juniorski medal Polaków od 2014 roku. Nie ma wątpliwości, że od tamtego czasu nie wysłaliśmy na MŚJ tak mocnej drużyny, jak obecnie. O ile wiedzieliśmy wcześnie, że o medal powinien powalczyć Habdas, o tyle świetna forma Tomasiaka jest już sporym zaskoczeniem. Przypomnijmy, że jest to przecież najmłodszy zawodnik naszej ekipy. Szykują się zatem wielkie emocje!

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna

(Stanisław Zyga)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%