Zamknij

LGP w Klingenthal. Konkurs drużyn mieszanych bez Polaków. Kto powalczy o triumf? (lista startowa)

21:52, 30.09.2022 Mateusz Wasiewski
Skomentuj

Sobota w Klingenthal stanie pod znakiem zmagań w konkursie drużyn mieszanych. W pierwszej serii zobaczymy skoczków i skoczkinie z 10 reprezentacji. Niestety w zawodach nie wezmą udziału Polacy. 

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Finlandia, Rumunia, Włochy, Czechy, Szwajcaria, Norwegia, Japonia, Niemcy, Słowenia, Austria. To zespoły, które zobaczymy na starcie pierwszej serii konkursu drużyn mieszanych w Klingenthal. W akcji nie obejrzymy reprezentantów Polski, choć początkowo nasza kadra miała w tych zawodach wystartować. Do Niemiec nie przyjechała jednak Kinga Rajda z powodu słabej dyspozycji. W rywalizacji pań oglądamy więc tylko Nicole Konderlę.

Patrząc na wyniki kwalifikacji, faworytami do zwycięstwa są Słoweńcy, którzy wystąpią w składzie: Ema Klinec, Timi Zajc, Ursa Bogataj, Anze Lanisek. Cała ekipa zaprezentowała się świetnie w piątkowych próbach. Ich największymi rywali powinni Austriacy Julia Muehlbacher, Daniel Tschofenig, Marita Kramer, Stefan Kraft. Groźni mogą być też Niemcy (Selina Freitag, Andreas Wellinger, Katharina Althaus, Karl Geiger) czy Norwegowie (Silje Opseth, Maris Lindvik, Thea Minyan Bjoerseth, Daniel Andre Tande).

Lista startowa

Źródło: informacja własna

(Mateusz Wasiewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%