Zamknij

PZN ogłosił kadrę na FIS Cup w Szczyrku. Dwóch debiutantów

11:37, 18.08.2022 Aleksandra Kuzioła Aktualizacja: 17:53, 19.08.2022
Skomentuj

Polski Związek Narciarski ogłosił nazwiska zawodników, który wystartują w zawodach FIS Cup w Szczyrku. W kadrze znalazło się dwudziestu skoczków, w tym dwóch debiutujących w konkursach tej rangi.

Dwudziestu Polaków na Szczyrk

Na zawody FIS Cup w Szczyrku zostało powołanych dwudziestu reprezentantów Polski. W polskiej kadrze na konkursy znalazło się dwóch debiutantów. Są to Dawid Stasiak oraz Łukasz Łukaszczyk. Poza nimi na kompleksie Skalite wystartują Adam Niżnik, Arkadiusz Jojko, Szymon Jojko, Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Szymon Zapotoczny, Tymoteusz Amilkiewicz, Wiktor Szozda, Jakub Wisełka, Kacper Tomasiak, Mateusz Gruszka, Krzysztof Leja, Klemens Staszel, Jan Galica, Karol Niemczyk, Krzysztof Kieta, Wiktor Węgrzynkiewicz oraz Stanisław Majerczyk.

Skoczkowie rozpoczną rywalizację w Szczyrku od sobotniego treningu (20 sierpnia, 15:00). Godzinę później rozpocznie się seria próbna, a o 17:00 wystartuje konkurs indywidualny. Niedzielna seria próbna ruszy o 13:30. Na 14:30 jest zaplanowany drugi z konkursów.

Kadra mężczyzn na zawody FIS Cup w Szczyrku??

___#teamPoland #polishskijumpingteam #skijumpingfamily #skokinarciarskie #PolskiZwiązekNarciarski #pzn #FISskijumping #FISCup #Szczyrk pic.twitter.com/ocjLkGl2NO

- Polski Związek Narciarski (@pzn_pl) August 18, 2022

Joniak w "dziesiątce"

Po dwóch pierwszych w tym sezonie konkursach skokowej trzeciej ligi w klasyfikacji generalnej najwyżej z Polaków plasuje się Klemens Joniak. Siedemnastolatek po szóstej lokacie w drugim konkursie we Frensztacie, zajmuje dziesiątą pozycję z dorobkiem 40. punktów. W drugiej dziesiątce jest kolejny z biało-czerwonych - Marcin Wróbel, który obecnie jest czternasty.

Liczna grupa polskich skoczkiń wystąpi w zmaganiach kobiet

Równolegle z konkursami mężczyzn, w Beskidach o pierwsze punkty w ramach narciarskiej "trzeciej ligi" powalczą również zawodniczki. Na starcie rywalizacji na kompleksie Skalite zobaczymy aż dziesięć reprezentantek Polski. Będą to: olimpijki - Nicole Konderla oraz Kinga Rajda, które zajmowały już lokaty w najlepszej trzydziestce zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle, a także Pola Bełtowska, Paulina Cieślar, Kamila Karpiel, kombinatorka norweska - Joanna Kil, Natalia Słowik, Sara Tajner, Anna Twardosz oraz Oliwia Brenkus, która zadebiutuje w cyklu FIS Cup.

Konkursy kobiet zaplanowano odpowiednio na 11:30 (sobota) oraz 14:30 (niedziela).

Źródło: PZN

(Aleksandra Kuzioła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%