Zamknij

PŚ w Oberstdorfie. Pora na niedzielny rewanż. Kraft obroni pozycję lidera? (lista startowa)

08:00, 20.03.2022 Marta Grzyb
Skomentuj

Przed nami kolejny dzień zmagań na niemieckim mamucie. W niedzielę skoczków czekają kwalifikacje oraz drugi konkurs indywidualny zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Po sobotnich zawodach na czele tego zestawienia znajduje się Stefan Kraft. Czy ktokolwiek będzie w stanie go pokonać? Jak spiszą się Polacy?

fot. M. Rudzińska

Sytuacja w klasyfikacji lotów

W sobotnie popołudnie został rozegrany pierwszy z czterech indywidualnych konkursów zaliczanych do klasyfikacji bieżącej edycji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Najlepiej poradził sobie w nim ten, który już dwukrotnie cieszył się z wywalczenia małej Kryształowej Kuli w rywalizacji na obiektach mamucich. Mowa o Stefanie Krafcie. Brązowy medalista zeszłotygodniowych mistrzostw świata w lotach narciarskich tym razem nie miał sobie równych. Na Heini-Klopfer-Skiflugschanze nie znalazł się nikt, kto byłby w stanie pokonać 28-latka z Austrii.

Najbliżej dokonania tej sztuki była słoweńska koalicja - z Zigą Jelarem i Timim Zajcem na czele, którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce. Tuż za podium uplasował się ich rodak, Anze Lanisek. Polskich kibiców powinna cieszyć dobra postawa Piotra Żyły. Mistrz świata z Oberstdorfu (2021 rok) wyprzedził bowiem zwycięzcę czempionatu z Vikersund (11-13 marca 2022 roku). Cieszynianin w pierwszych pucharowych lotach w tym sezonie musiał uznać wyższość jedynie czterech wyżej wspomnianych skoczków. Bezpośrednio za nim uplasował się zaś Marius Lindvik. Walczący o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Karl Geiger i Ryoyu Kobayashi - zajęli dopiero 9. i 10. pozycję. W związku z tym, że był to pierwszy pucharowy konkurs lotów w tym sezonie, tożsame lokaty zawodnicy zajmują także w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach.

Kogo zobaczymy w niedzielę?

Tak jak w sobotę, tak i w niedzielę skoczkowie rywalizować będą na obiekcie w Oberstdorfie, którego punkt konstrukcyjny usytuowany jest na 200. metrze. Jego rozmiar wynosi zaś 235 metrów. Rekordzistą skoczni jest Daniel-Andre Tande. 19 stycznia 2018 roku Norweg oddał na niej skok długości 238,5 metra.

Nim skoczkowie staną do walki o kolejne punkty Pucharu Świata (oraz Pucharu Świata w lotach narciarskich), wcześniej czeka ich rywalizacja o prawo udziału w zawodach. Do niedzielnych kwalifikacji zgłoszono łącznie 59 zawodników z 16 państw. W gronie tym znajduje się 6 Polaków, a mianowicie: Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Czy - tak jak w sobotę - tak i w niedzielę wśród czterdziestki walczącej o pucharowe punkty znajdzie się komplet podopiecznych trenera Michala Doleżala? Czy tym razem któryś z Biało-Czerwonych stanie na podium konkursu lotów narciarskich?

Jak zakłada harmonogram niedzielnych zmagań, na godzinę 14:15 zaplanowano rozpoczęcie kwalifikacji. O godzinie 16:00 ma zaś rozpocząć się pierwsza seria konkursowa.

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: informacja własna

(Marta Grzyb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%