Zamknij

Nowy turniej w skokach narciarskich. Powalczą o kasę i "Koronę Alp"

07:16, 15.12.2021 Aleksandra Kuzioła
Skomentuj

Austriacy zorganizują nowy cykl w skokach narciarskich, który będzie obejmował rywalizację skoczkiń. Będzie nosił nazwę Alpenkrone (po polsku "Korona Alp") i da zawodniczkom możliwość zyskania dodatkowych nagród pieniężnych. Do klasyfikacji generalnej będą wliczone punkty z grudniowych konkursów Pucharu Świata w Ramsau i lutowych w Hinzenbach.

fot. YouTube

Jak poinformował Austriacki Związek Narciarski, zaplanowany na 17 grudnia konkurs Pucharu Świata kobiet w Ramsau zapoczątkuje nową klasyfikację dla skoczkiń. Poza najbliższymi zawodami do rankingu będą też wliczone punkty, o które panie powalczą 26 i 27 lutego w Hinzenbach. Nowy cykl będzie nosić nazwę Alpenkrone. Powstał z inicjatywy związku i jego wieloletnich partnerów, a celem jest "dalszy rozwój skoków narciarskich kobiet".

"Skoki kobiet stają się coraz bardziej atrakcyjne"

Plan wręczenia nagrody za rozgrywane w swoim kraju konkursy skomentowała aktualna liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Marita Kramer. - Zdecydowanie uważam, że nowy turniej Alpenkrone to wspaniała rzecz. Widać, że nasz sport rozwija się we właściwym kierunku. Z pewnością walka o to, kto na koniec może założyć koronę Alp, będzie zaciekła - mówiła Austriaczka.

O sprawie wypowiedział się też trener austriackiej reprezentacji kobiet, Harald Rodlauer. Były skoczek uważa, że to szansa na rozwój dla skoków pań, a także powód, dla którego stają się coraz bardziej atrakcyjne.

- To również zasłużony znak uznania dla dla wybitnych osiągnięć zawodniczek - skomentował.

Stały punkt kalendarza

Punkty będą zaliczane do rankingu w ten sam sposób, w jaki jest to robione w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dorobek z każdego z trzech konkursów indywidualnych zostanie zsumowany, a zawodniczka z największą liczbą punktów zostanie zwyciężczynią. Nagrodą będzie 10 000 euro. Austriacki Związek Narciarski jasno określił cele imprezy. - Alpenkrone powinien stać się stałym punktem w kalendarzu Pucharu Świata - poinformowała federacja. - W nadchodzących latach turniej będzie inspirować fanów skoków narciarskich kobiet kolorowym i kreatywnym programem towarzyszącym.

Alpenkrone nie będzie jedynym turniejem, w którym w tym sezonie będą rywalizować panie. Poza stałymi już przystankami, jakimi są Raw Air i Blue Bird, skoczkinie wezmą udział w Turnieju Sylwestrowym. Impreza odbędzie się od 30 grudnia do 1 stycznia w Ljubnie i obejmie dwa rozgrywane w systemie KO konkursy indywidualne. Do zawodów awansuje po pięćdziesiąt zawodniczek zamiast standardowych czterdziestu.

Źródło: skispringen.com

(Aleksandra Kuzioła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%