Zamknij

PŚ w Wiśle. Konkurs drużynowy w Barbórkę. Na co stać Polaków? (lista startowa)

08:00, 04.12.2021 Julia Drożdżal
Skomentuj

Dzisiaj na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędzie się pierwszy w tym sezonie Pucharu Świata konkurs drużynowy. Start zaplanowano na godzinę 16:30, a do rywalizacji przystąpi 9 zespołów. Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Czy nasza drużyna powalczy o podium?

Fot. M. Król

Przed nami sobotnia rywalizacja na skoczni w Wiśle. W piątkowych kwalifikacjach najlepszy okazał się Jan Hoerl, zaraz za nim znalazł się Karl Geiger, a na trzeciej lokacie uplasował się Marius Lindvik. Najwyżej sklasyfikowany reprezentant Polski, Kamil Stoch, zajął 10 lokatę. Oprócz niego, w konkursie indywidualnym, zobaczymy jeszcze dziesięciu naszych zawodników.

Kto będzie najlepszy w drużynówce?

Zanim jednak skoczkowie przystąpią do rywalizacji w konkursie indywidualnym, dzisiaj zaprezentują swoją formę w zawodach drużynowych. Jest to pierwszy taki konkurs w tym sezonie zimowym. Do dzisiejszych zawodów zgłoszono 9 reprezentacji: Stany Zjednoczone, Rosję, Polskę, Szwajcarię, Austrię, Norwegię, Japonię, Słowenię i Niemcy. Faworytami wydają się być Niemcy, Austriacy i Słoweńcy.

Na co stać reprezentację Polski

Polacy zaprezentują się w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Ten ostatni od początku sezonu pokazuje, że potrafi oddawać bardzo dobre skoki, jednak widać, że forma nie jest jeszcze ustabilizowana na równym poziomie. Mimo wszystko wydaje się najpewniejszym punktem naszej drużyny. Stoch podczas tego weekendu wygrał jedną z serii treningowych, w drugiej zajął 9 miejsce, a w kwalifikacjach 10. W treningach z dobrej strony pokazał się również Piotr Żyła zajmując kolejno 4 i 6 miejsce. Polacy z pewnością będą chcieli powalczyć o wysoką lokatę przed własną publicznością, wydaje się jednak, że podium może nie być w ich zasięgu.

Lista startowa.

Źródło: informacja własna/fis.com

(Julia Drożdżal)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%