Zamknij

Alpejski PŚ w Bansku. Deszcz, śnieg i jazda na ślepo! Koszmar slalomistów

11:44, 11.02.2024 . Aktualizacja: 11:59, 11.02.2024
Skomentuj screen - eurosport screen - eurosport

Przedziwny przebieg miały zawody w slalomie mężczyzn podczas Pucharu Świata w Bansku. Z powodu mocno padającego deszczu ze śniegiem, wiatru i słabej widoczności organizatorzy zdecydowali o przerwaniu zawodów i ich odwołaniu. Najlepszym rezultatem do momentu oficjalnej decyzji mógł pochwalić się Clement Noel. 

Francuz skorzystał z niskiego numeru startowego, kiedy pogoda nie odgrywała jeszcze tak dużego znaczenia. Pewnie prowadził narty i z jednym niewielkim błędem dotarł do mety. Pogarszające się warunki sprawiły, że każdy kolejny alpejczyk, pomimo przyzwoitej jazdy, tracił coraz więcej czasu. Za Clementem Noelem uplasował się otwierający zawody Timon Haugan (+0,27 sek.). Trzeci był z kolei Henrik Kristoffersen, który do prowadzącego stracił 0,38 sek. Czwarty czas uzyskał Loic Meillard, piąty Manuel Feller, szósty Daniel Yule, siódmy Linus Strasser, a ósmy Alexander Steen Olsen. Ich rezultaty były już jednak o ponad sekundę gorsze od tego uzyskanego przez Noela.

Zawody ostatecznie przerwano, a następnie odwołano po przejeździe 31 zawodników. Jako powód podano intensywne opady deszczu oraz pogarszający się stan techniczny trasy. Teraz męska część Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim przeniesie się do Kvitfjell, gdzie panowie zmierzą się w konkurencjach szybkościowych.

Źródło: informacja własna

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%