Alpejski PŚ w Aspen. Błysk niemieckiego narciarza. Spokojny przejazd Kilde

21:17, 02.03.2023 Tomasz Lutek Aktualizacja: 21:17, 02.03.2023

Andreas Sander wygrał trening zjazdu rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Aspen. Drugie miejsce zajął Miha Hrobat. Podium uzupełnił kolejny z Niemców Simon Jocher. Dopiero 23. był lider klasyfikacji zjazdowej Aleksander Aamodt Kilde. Norweg wyraźnie postanowił zachować siły na walkę o punkty.

screen - eurosport

Aspen powróciło po ponad sześciu latach do kalendarza alpejskiego Pucharu Świata. W czwartek panowie po raz pierwszy mieli okazję zmierzyć się z trasą. Trening był zaplanowany również na środę, jednak z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych został on odwołany. Tym razem wszystko przebiegło bez przeszkód.

Popis Niemca

Najlepszy czas uzyskał Andreas Sander. Niemiec bardzo dobrze poradził sobie z trasą. Jego przejazd był równy we wszystkich sektorach. Linię mety przeciął z czasem 1:33:60. Tuż za nim na treningu uplasował się Miha Hrobat. Słoweniec fantastycznie przejechał drugi odcinek trasy, co w głównej mierze przełożyło się na stratę 0,19 sek. do triumfatora. Podium uzupełnił kolejny z Niemców Simon Jocher. On ze swoim rodakiem przegrał jedynie 0,24 sek.

Gospodarze wysoko

Czwarty był Włoch Mattia Casse. 33-latek jest niejako odkryciem obecnego sezonu. Dotychczas już trzykrotnie stawał na podium Pucharu Świata. Bez wątpienia należy go zaliczać do grona faworytów nadchodzących zawodów. Swoje powody do zadowolenia mają również gospodarze. Piąte miejsce zajął Jared Goldberg, a szóste Ryan Cochran-Siegle. Kolejne miejsca wywalczyli Nils Allegre, Daniel Danklmaier i Stefan Rogentin. Czołową dziesiątkę zamknęli ex aequo Broderick Thompson oraz Dominik Paris.

Dość spokojny przejazd mają za sobą głowni faworyci. Lider klasyfikacji zjazdowej Aleksander Aamodt Kilde uzyskał dopiero 23. rezultat. Nieco lepiej spisał się mistrz świata w tej specjalności - Marco Odermatt. Szwajcar był 12.

Start piątkowego zjazdu zaplanowany jest na godzinę 19:30. Rewanż nastąpi w sobotę o godzinie 19. Na zakończenie weekendu w Aspen panowie zmierzą się w supergigancie. Początek rywalizacji o 18.