Zamknij

Alpejski PŚ w Kitzbühel. Nieoczekiwany zwycięzca treningu zjazdu. Faworyci daleko

15:19, 19.01.2023 Mateusz Król
Skomentuj

Nie udało się w środę, powiodło się w czwartek. Alpejczycy drugi raz przetestowali Streifa. W Kitzbühel najlepszy czas wykręcił Cyprien Sarrazin. W czołowej trójce znaleźli się jeszcze Niels Hintermann i Otmar Striedinger.

Screen - Eurosport

Cyprien Sarrazin wprawił w osłupienie swoich konkurentów podczas ostatniego treningu w Kitzbühel i osiągnął sobie najlepszy czas (1:56,89). I chociaż to tylko testowy przejazd, tojest to występ ważny, zwłaszcza na trudnym Streifie. Narciarz z Devoluy dopiero w tym roku otworzył się na zawody szybkościowe, w których już osiąga dobre wyniki, czego dowodem jest 6 miejsce w zjeździe w Val Gardenie miesiąc temu. Sarrazin wyprzedził o cztery setne Szwajcara Nielsa Hintermanna i o piętnaście setnych Austriaka Otmara Striedingera. Dopiero 17. czas osiągnął lider klasyfikacji zjazdu - Aleksander Kilde.

Zaszczytu wygrania treningu na Streifie we wtorek dostąpił Ryan Cochran-Siegle, który wyprzedził w pierwszym treningu Aleksandra Aamodta Kildego. Romed Baumann z Niemiec był trzeci.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%