Alpejski PŚ w Levi. Shiffrin na prowadzeniu. Łuczak w piątej dziesiątce

11:53, 20.11.2022 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 13:13, 20.11.2022

Zakończył się pierwszy przejazd drugiego slalomu w fińskim Levi. Na prowadzeniu znajduje się Mikaela Shiffrin. Podium uzupełniają Lena Duerr i Petra Vlhova. Magdalena Łuczak uplasowała się na 41. pozycji.

W pierwszym przejeździe najlepiej zaprezentowała się reprezentantka Stanów Zjednoczonych - Mikaela Shiffrin. Wczoraj to wlaśnie ona wygrała całe zawody. Tuż za nią znajduje się Niemka - Lena Duerr, która uzyskała czas o gorszy 0,07 sekundy. Na trzeciej pozycji widnieje Petra Vlhova. Strata Słowaczki do pierwszego miejsca wynosi 0,1 s. Z szansami na dobry wynik wciąż pozostają: Wendy Holdener, Thea Louise Stjernesund. Zawodniczki te zajmują miejsca tuż poza podium.

Dzisiaj na mecie

Magdalena Łuczak po nieukończonym wczorajszym przejeździe, dzisiaj zaprezentowała się trochę lepiej. Jej wynik pozwolił uplasować się na 41. pozycji. Oby był to dobry prognostyk na resztę sezonu dla naszej reprezentantki.

Wyniki 1. przejazdu

Drugi przejazd rozpocznie się o godz. 13:15. Emocji na pewno nie będzie brakowało. Slalom jest bowiem bardzo nieprzewidywalną konkurencją. Nawet zawodniczki z drugiej i trzeciej dziesiątki mogą zaskoczyć i uzyskać niesamowity rezultat.