Alpejski PŚ w Schladming. Drugie w sezonie zwycięstwo Shiffrin w slalomie

21:45, 11.01.2022 Marek Cielec Aktualizacja: 21:59, 11.01.2022

Mikaela Shiffrin po raz drugi w sezonie odniosła zwycięstwo w slalomowych zawodach alpejskiego Pucharu Świata. Amerykanka triumfowała dzisiejszego wieczora w Schladming, odrabiając skutecznie straty z pierwszego przejazdu. Petra Vlhova zajęła drugie miejsce, a Lena Duerr trzecie.

Pierwszy przejazd dla Vlhovej

Krocząca pewnie po małą Kryształową Kulę za slalom Petra Vlhova po pierwszym przejeździe była liderką z przewagą 0,27 sek. nad Niemką Leną Duerr, która zajmowała miejsce drugie. Jak dotąd Vlhova tylko jeden raz nie wygrała pierwszego przejazdu i tylko jeden raz nie wygrała zawodów slalomowych w Pucharze Świata. Na trzecim miejscu plasowała się Kanadyjka Ali Nullmayer (+0,35 sek.), która w ostatnich prezentuje się wyjątkowo dobrze i dołączając do ścisłej czołówki. Na tym samym miejscu co Nullmayer klasyfikowana była Wendy Holdener, a piątą lokatę zamowała Mikaela Shiffrin (+0,42 sek.). Na tym etapie z zawodami pożegnały się m.in. Anna Swenn-Larsson i Michelle Gisin, które zaliczane były do faworytek do podium/

Atak Shiffrin na zawycięstwo

Efekt końcowy dzisiejszych zawodów był podobny do tego z Killington. Tam również nie wygrała Petra Vlhova i tak też stało się dzisiaj. Mikaela Shiffrin uzyskała zdecydowanie najlepszy czas drugiego przejazdu, co pozwoliło jej awansować z piątej na pierwszą pozycję. Petra Vlhova, choć bardzo się starała, to nie zdołała obronić swojej przewagi i ostatecznie spadła na drugie miejsce (+0,15 sek.), co i tak pozwoliło jej zapewnić sobie zdobycie małej Kryształowej Kuli, choć do końca sezonu pozostały jeszcze dwa slalomy. Słowaczka jeździła jednak w każdych zawodach na bardzo wysokim poziomie, a Shiffrin straciła sporo punktów na swojej nieobecności w Lienz (z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa) i z powodu nie dojechania do mety w Kranjskiej Gorze.

Duerr powraca na podium

Po raz trzeci w tym sezonie na trzecim miejscu uplasowała się Lena Duerr. Niemka była daleka od zwycięstwa, bo do Shiffrin straciła aż 0,93 sek., ale dzisiejszym wynikiem przybliżyła się do podium klasyfikacji łącznej slalomu. Odrobiła dziś sporo punktów do Wendy Holdener, która nie ukończyła drugiego przejazdu. Taki sam los jak Holdener spotkał m.in. Ali Nullmayer. Miejsce czwarte zajęły ex aequo Camille Rast i Chiara Mair (+1,05 sek.), szóste Leona Popović (+1,37 sek.), siódme Mina Fuerst Holtmann (+1,50 sek.), a ósme Laurence St-Germain (+1,51 sek.).