Alpejski PŚ w Sankt Moritz. Maryna Gasienica-Daniel z punktami, Gut-Behrami wzięła rewanż za Lake Louise

11:38, 11.12.2021 Marek Cielec Aktualizacja: 12:25, 11.12.2021

W drugim w tym sezonie supergigancie kobiet w Pucharze Świata, ponownie zobaczyliśmy pojedynek o zwycięstwo między Larą Gut-Behrami a Sofią Goggią. Tym razem lepsza okazała się Gut-Behrami, która sięgnęła po pierwsze zwycięstwo tej zimy. Na podium znalazła się również Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel po raz drugi w karierze zdobyła punkty Pucharu Świata za supergigant, zajmując 29. pozycję.

Druga odsłona włosko-szwajcarskiego pojedynku

Pierwszych troje zawodów w konkurencjach szybkościowych pań, które odbywały się w Lake Louise zdominowała Sofia Goggia. Włoszka wygrała tam w dwóch zjazdach i supergigancie. Szczególnie emocjonującą walkę Goggia stoczyła wówczas o zwycięstwo w supergigancie z Larą Gut0-Behrami. W Lake Louise Goggia wygrała z najlepszą supergigancistką poprzedniego sezonu z przewagą 0,11 sek. Tym razem gospodarzem zawodów Pucharu Świata jest szwajcarskie Sankt Moritz, a więc ojczyzna Lary Gut-Behrami. Można zatem powiedzieć, że miała ona drobną przewagę nad Goggią, którą w pełni wykorzystała. W dzisiejszym supergigancie to Szwajcarka była lepsza i triumfowała z czasem o 0,18 sek. lepszym od Goggii.

Reszta daleko z tyłu

W Sankt Moritz pozostałe zawodniczki odstawały od najlepszej dwójki o wiele wyraźniej niż w Lake Louise. Trzecie miejsce zajęła Mikaela Shiffrin, która do drugiej pozycji straciła całą sekundę. Dla Amerykanki to i tak był całkiem dobry dzień, gdyż w Lake Louise była dopiero szósta. Na czwartej lokacie uplasowała się Norweżka Ragnhild Mowinckel. Po dość długim czasie powróciła ona do czołówki, bo po raz ostatni miejsce w najlepszej piątce zajęła prawie trzy lata temu. Później Mowinckel dość długo próbowała powrócić do dawnej formy po kontuzji. Piąta byłą dziś Ariane Rädler i również ona miała spore powody do zadowolenia, gdyż był to jak dotąd jej najlepszy występ w karierze. Kolejne pięć miejsc w klasyfikacji zawodów przypadło tyko dwóm nacjom: Szwajcarii i Włochom. Na miejscach szóstym, ósmym i dziewiątym uplasowały się odpowiednio Elena Curtoni, Federica Brignone i Marta Bassino. Z kolei na pozycjach siódmej i dziesiątej sklasyfikowano Szwajcarki: Wendy Holdener i Jasmine Flury.

Kolejne punkty Maryny

W zawodach wystartowała również jedna reprezentantka Polski: Maryna Gąsienica-Daniel. Polka startowała z 50 numerem i po swoim przejeździe zajmowała 28. pozycję. Później Gąsienicę-Daniel pokonała jeszcze tylko jedna zawodniczka i ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 29. miejsce. Dla Maryny był to dopiero trzeci start w tym sezonie i drugi z punktami. Wcześniej punktowała w slalomie równoległym w Lech/Zürs, zajmując 11. miejsce. Jeśli chodzi o supergigant to był to drugi najlepszy wynik w karierze Gąsienicy-Daniel, która poprzednio w czołowej trzydzisestce tej konkurencji uplasowała się na 27. miejscu w Sankt Anton w poprzednim sezonie.

Źródło: własne