Kolejne zmagania w ramach nartorolkowego PŚ za nami

21:05, 29.08.2021 Daniel Topczewski

W Madonie zakończyły się dziś kolejne zawody Pucharu Świata w biegach na nartorolkach. Na Łotwie rywalizowano na trzech dystansach: w sprincie, biegach na 15 i 20 kilometrów stylem dowolnym oraz na 10 i 15 techniką klasyczną.

fot: campioni.cn

Sprint K i M:

Kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata w biegach na nartorolkach w Madonie rozpoczęły się od sprintów na dystansie 200 metrów. Zmagania kobiet wygrała Szwedka Jackline Lockner, która w eliminacjach zajęła drugie miejsce, ale w bezpośredniej rywalizacji była już najlepsza. Tuż za plecami reprezentantki kraju Trzech Koron sklasyfikowana została triumfatorka kwalifikacji Sandra Schuetzova, a trzecia była Rosjanka Olga Letucziewa.

W gronie mężczyzn zwyciężył specjalista od tej konkurencji - Włoch Emanuele Becchis. Drugi był Dimitrij Woronin z Rosji, a trzeci Norweg Kristian Ankersen. Co ciekawe panowie w identycznej kolejności ukończyli eliminacje.

Bieg na 15 i 20 km łyżwą:

Sobota w Madonie należała do zawodników, którzy lepiej czują się na długich dystansach, bowiem rywalizowano w biegach masowych na 15 i 20 kilometrów stylem dowolnym. Jako pierwsze na trasie pojawiły się biegaczki, a ze zwycięstwa cieszyła się Czeszka Sandra Schuetzova, która na finiszu rozprawiła się z doświadczoną Słowaczką Aleną Prochazkovą (+1,1 sek) i młodą Rosjanką Darią Rogoziną (+2 sek).

W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się być Włoch Matteo Tanel, który w tym sezonie PŚ w biegach na nartorolkach kilka razy stawał już na podium na dystansach. Drugie miejsce zajął Norweg Amund Korsaeth (+2,4 sek), a trzeci - już ze sporą stratą - był reprezentant gospodarzy Raimo Vigants (+43,5 sek).

Biegi na 10 i 15 km stylem klasycznym:

Zmagania na Łotwie zakończyły się niedzielnymi biegami na 10 i 15 kilometrów stylem klasycznym. Jako pierwsze, już o godzinie 08:00 na trasie w Madonie pojawiły się panie. Zawody wygrała Słowaczka Alena Prochazkova, która na półmetku plasowała się na drugiej pozycji z kilkusekundową stratą do Sandry Schuetzovej, ale drugą część dystansu pokonała szybciej od swojej rywalki i ostatecznie zameldowała się z lepszym czasem od swoje konkurentki. Drugie miejsce zajęła wspomniana Czeszka (+1,2 sek), a trzecia była Rosjanka Daria Rogozina (+20,5 sek).

Bieg mężczyzn nie dostarczył zbyt dużych emocji, bowiem już po czterech kilometrach Norweg Amund Korsaeth wyrobił sobie na tyle bezpieczną przewagę, że mógł ją kontrolować na kolejnych punktach pomiaru. Ostatecznie finiszował z czasem 34:41 min. Drugie miejsce zajął rodak Korsaetha Patrick Fossum Kristoffersen (+32,1 sek), a trzeci był Matteo Tanel (+50,6 sek). Na mecie zameldowało się siedemnastu biegaczy.

Kolejne zawody PŚ w biegach na nartorolkach już za tydzień w Chanty-Mansijsku.