PŚ w Davos. Życiowe wyniki polskich biegaczek. Punkty Staręgi. Triumf Brennan i Pellegrino

15:19, 12.12.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 15:32, 12.12.2020
reo

Bardzo dobrze potoczyły się dla Polski sprinty stylem dowolnym zaliczane do Pucharu Świata. W Davos punktowały Monika Skinder oraz Weronika Kaleta, a także Maciej Staręga. Skinder zajęła najlepsze w karierze miejsce 15., a Kaleta pierwszy raz punktowała zajmując 26. lokatę. Staręga był 28. Rosie Brennan oraz Federico Pellegrino okazali sie zaś najlepsi.

Pierwszym w karierze zwycięstwem Rosie Brennan zakończyły się dzisiejsze sprinty biegaczek narciarskich w Davos. 32-letnia Amerykanka w finale pokonała o 0,28 sek. Anamariję Lampić ze Słowenii. Na podium, po fascynującym pościgu na finiszu uplasowała się Natalija Nieprajewa. O pechu może zatem mówić reprezentantka gospodarzy Nadine Faehndrich, która była czwarta. Na piątej lokacie zmagania ukończyła kolejna Amerykanka - Sophie Caldwell Hamilton, a za nią była Eva Urevc, czyli kolejna Słowenka w finale.

Dla polskich biegaczek były to bardzo udane zawody. Do ćwierćfinału awansowały Monika Skinder oraz Weronika Kaleta. Obie poprawiły swoje dotychczasowe osiągnięcia, mimo, że nie awansowały do półfinałów. Ta pierwsza została sklasyfikowana na 15 miejscu. Kaleta pierwszy raz punktowała i zajęła 26 lokatę.

W rywalizacji mężczyzn swoją wciąż wysoką klasę potwierdził Federico Pellegrino. Włoch odniósł swoje 15 zwycięstwo w karierze. Zaliczył też 30 podium. Za jego plecami na podium uplasowali się Aleksander Bolszunow (+ 2,13 sek.) oraz Andrew Young (+ 3,63 sek.). Dla Brytyjczyka to trzecie podium Pucharu Świata w karierze. Jedyny Polak, który awansował to ćwierćfinału - Maciej Staręga - został sklasyfikowany na 28 miejscu.

Pełne wyniki: Kobiety | Mężczyźni