Zamknij

Jakuszyce. Czy budowa ośrodka jest zagrożona?

08:37, 19.12.2018 Maciek Dąbrowski
Skomentuj

fot. www.radiowroclaw.pl

Do nie lada skandalu doszło w Jakuszycach. Przyrodnicy zasiadający do tej pory w komisji, która miała zaopiniować Budowę Centrum Sportu, zrezygnowali z udziału w niej. Zadaniem komisji było zapewnienie prawidłowego przebiegu inwestycji i zaplanowanie na przyszłość prawidłowego wykorzystywania obiektów.

Przedstawiciel środowiska przyrodników - Krzysztof Okrasiński, w udzielonym dla Radia Wrocław wywiadzie stwierdził, że praca na dalszym etapie jest niemożliwa, ponieważ utrudnia to brak zainteresowania ze strony ludzi zasiadających na wyższych stanowiskach do poszerzania współpracy, która miałaby rzutować na zapewnienie odpowiedniej ochrony środowiska.

Opinia tejże komisji jest niezwykle ważna, ponieważ stanowi warunek zgody na wybudowanie ośrodka sportów w Jakuszycach, a Maciej Zathey z Instytutu Rozwoju Terytorialnego , zapewnia natomiast, że dołoży wszelkich starań, żeby przyrodnicy powrócili do szeregów komisji. - Ostatni rok został jednak zmarnowany pod względem wywiązywania się z obowiązków przyrodniczych - przyznaje Katarzyna Łapińska - przedstawicielka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Sprawa wydaje się być cały czas otwarta, gdyż żadna ze stron nie powiedziała jeszcze definitywnego "nie", które zamknęło by drogę do dalszych, niezbędnych postępowań administracyjnych.

Do sprawy będziemy wracać.

źródło: www.radiowroclaw.pl

(Maciek Dąbrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%