Zamknij

Bardzo dobry występ polskiej biegaczki na mistrzostwach świata. Duży postęp

15:43, 07.02.2024 Mateusz Król Aktualizacja: 15:43, 07.02.2024
Skomentuj fot. PZN fot. PZN

Bardzo dobry wynik podczas mistrzostw świata juniorów w Planicy zanotowała Zuzanna Fujak. Polka uplasowała się na ósmym miejscu w biegu ze startu wspólnego na 20 km stylem dowolnym. Nieźle spisała się też Daria Szkurat, która była 15.

Po złoty medal w biegu juniorek na 20 km sięgnęła Włoszka Maria Gismondi. Anniken Sand z Norwegii straciła do niej 12 sekund i zajęła drugie miejsce. Gina Del Rio z Andory, która sięgnęła po złoto w sprincie, dorzuciła kolejny medal - tym razem brązowy. 

Polacy mogą być zadowoleni z występu naszych juniorek. Na wysokim ósmym miejscu uplasowała się Zuzanna Fujak, której do najlepszej zawodniczki zabrakło nieco ponad 47 sekund. 19-latka zanotowała spory postęp względem ubiegłego rocznego czempionatu w Whisthler. Tam zajęła miejsce w trzeciej dziesiątce, ale jej strata do najlepszej wyniosła ponad 4 minuty.

Postęp zaliczyła tez Daria Szkurat, która podobnie jak rok temu, zajęła 15. miejsce. Teraz straciła niespełna minutę i dwadzieścia sekund do najlepszej. Dwanaście miesięcy wcześniej była wolniejsza o minutę. W czołowej trzydziestce dzisiejszej rywalizacji znalazła się jeszcze Kamila Idziniak, która zajęła 25. pozycję.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%