Zamknij

PŚ w Ruce. Biegi narciarskie na start. Sezon rozpoczną sprinty z Polakami (listy startowe)

19:24, 23.11.2023 Jarosław Gracka Aktualizacja: 19:29, 23.11.2023
Skomentuj

Sprinterzy na start! W piątek, 24 listopada, rusza PŚ w biegach narciarskich. W rywalizacji sprinterskiej otwierającej sezon nie zabraknie reprezentantów i reprezentantki Polski. Start kwalifikacji w fińskiej Ruce przewidziano już na godzinę 10:00.

Screen - EUROSPORT

Czy ktoś pokona Szwedki?

Wśród pań zdecydowanymi faworytkami są Szwedki. Reprezentantki Trzech Koron wygrywały u swoich fińskich sąsiadów w ostatnich trzech sezonach. Główną faworytką wydaje się być Emma Ribom. Ale i jej rodaczki Maja Dahlqvist czy Jonna Sundling będą się liczyć. Inne rywalki też wydają się być mocne. Warto zwrócić uwagę na Szwajcarkę Nadine Faehndrich. Na starcie stanie 55 zawodniczek. Wśród nich Polska Monika Skinder (nr 36 w kwalifikacjach). Od zeszłego sezonu najlepsza 50-tka zdobywa punkty, więc o nie będzie dość łatwo. Niemniej punkty to absolutny plan minimum, miłym prezentem dla fanów biegów z naszego kraju będzie zajęcie miejsca w najlepszej "30". Panie startują do kwalifikacji o 10:00.

lista startowa kwalifikacji pań

...i Norwegów?

Lista startowa panów jest znacznie dłuższa, liczy bowiem aż 87 nazwisk. Jednak zupełną sensacją byłoby, gdyby wygrał ktoś spoza Norwegii. Od roku 2012 roku wygrywali w zasadzie zawsze. W zasadzie, bo dwa razy zdarzało się najlepszemu reprezentantowi tego kraju zająć drugie miejsce za reprezentantem Rosji, których wszak jutro nie zobaczymy. Sprawa wydaje się przesądzona (zwłaszcza, że na starcie stanie dominator Johannes Klaebo), ale oczywiście rywale tanio skóry nie sprzedadzą. Są mocni Francuzji Lucas Chanavat i Richard Jouve, bardzo dobry Włoch Federico Pellegrino... Są i Polacy, choć raczej o zwycięstwo nie powalczą. Za to o miejsce w ćwierćfinale, a może i półfinale - czemu nie. Zwłaszcza doświadczeni Maciej Staręga (nr 36) i Kamil Bury (nr 38) mogą się dobrze z dobrej strony. Z nr 81 wystartuje też ich młodszy kolega Robert Bugara. Za całą trojkę trzymamy kciuki. Kwalifikacje panów zaczynają się planowo o 10:35. Finały panów i pań zaplanowano na 12:30.

lista startowa kwalifikacji panów

źródło: własne

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%