Zamknij

Wielka rewolucja w biegach narciarskich. Przełomowa decyzja

15:24, 19.05.2022 Jarosław Gracka
Skomentuj

Przerwa międzysezonowa niejednokrotnie jest czasem, w którym decydenci podejmują przełomowe dla dyscypliny decyzje. Niewątpliwie takie padły podczas spotkanie komitetu ds. biegów narciarskich. Mimo wielu kontrowersji kobiety i mężczyźni będą biegać na tych samych dystansach.

Te same dystanse dla wszystkich

Ta sprawa budziła wielkie kontrowersje od początku. Podnoszono, iż dystans 50 km może być dla kobiet zabójczy. Nie da się jednak pewnych zmian zatrzymać i coś co wcześniej było niemożliwe stało się faktem. Rywalizacja w najwyższej stawce odbędzie się na dystansie sprinterskim, 10 km, 20 km (skiathlon) oraz 50 km. Ujednolicono też dystanse w rywalizacji U23 oraz juniorskiej.

Zmiana w punktacji?

Postanowiono także zmienić punktacje za poszczególne miejsca. Brak na razie szczegółów, ale zgodnie z założeniami różnice między poszczególnymi miejscami mając być mniejsze. Jednocześnie decydenci nie chcą dewaluować wagi zwycięstwa. Nowa punktacja zostanie ogłoszona po zaaprobowaniu przez radę FIS.

Wracają wielonarodowe drużyny

Obradujący postanowili też powrócić do drużyn wielonarodowych, które kiedyś były normą w sztafetach. Jeśli jakaś drużyna nie jest w stanie sformować drużyny to może połączyć się z inną. Dozwolono na start drużyn z maksymalnie dwóch krajów, które to ograniczenie nie obowiązywało w poprzednich czasach wielonarodowych drużyn.

źródło: fis-ski.com

(Jarosław Gracka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%