TdS w Val di Fiemme. Wielka moc liderki w klasyku. Najgroźniejsze rywalki tuż za nią

13:21, 03.01.2022 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 13:47, 03.01.2022

Natalia Niepriajewa wygrała drugi z rzędu etap Tour de Ski. Rosjanka tym samym powiększyła przewagę w klasyfikacji cyklu. Drugie miejsce zajęła Heidi Weng, a trzecie Krista Parmakoski.

Na przedostatnim etapie Tour de Ski 2021/2022 zawodniczki zmierzyły się w biegu masowym stylem klasycznym. Na 10 kilometrów w Val di Fiemme wielką moc pokazała znów Natalia Niepriajewa. Rosjanka rewelacyjnie spisała się w sobotnim sprincie, a dziś nie dała szans rywalkom na ostatnim podbiegu. Liderka touru narzuciła zbyt mocne tempo nawet dla ostatecznie drugiej Heidi Weng i trzeciej Kristy Parmakoski. Norweżka i Finka straciły do Niepriajewej straciły odpowiednio 3,7 i 4,8 sekundy.

Czwarte miejsce zajęła obecnie druga w Tour de Ski Ebba Andersson. Szwedka dziś zanotowała stratę 7,5 sekundy. Piątkę zamknęła Katharina Hennig. Szósta była Teresa Stadlober, siódma Kerttu Niskanen, ósma Tiril Weng, dziewiąta Johanna Matintalo, a dziesiąta Tatiana Sorina. Poza TOP10 na trzynastej pozycji znalazła się Jessie Diggins.