Zamknij

Problemy z sercem utytułowanego zawodnika. Czy Austriak wróci jeszcze na trasy?

12:46, 19.03.2020 Adrian Gerula
Skomentuj

Bernhard Gruber (fot. SN/APA/EPA/ANGELIKA WARMUTH)

Ostatnia zima nie była najszczęśliwsza dla Bernharda Grubera. Austriacki multimedalista Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich początkowo cierpiał na infekcję układu pokarmowego i grypę, która uniemożliwiła mu częste starty. Jak się jednak okazuje, po sezonie zimowym 37-latek przeżywa nie mniejsze kłopoty zdrowotne...

Doświadczony kombinator norweski zawiesił swoje starty w PŚ już w lutym, aby móc lepiej przygotować się do sezonu 2020/21. Nie przewidział jednak, że badania wykonane podczas przerwy potwierdzą u niego problemy z naczyniami wieńcowymi. Jak informuje włoski portal internetowy OASport, mogło być to powikłaniem pogrypowym. Ratunkiem dla Grubera był zabieg cewnikowania serca, który przeprowadzono w ostatni wtorek.

Gruber przeszedł zabieg w swoim rodzinnym kraju, w klinice im. Schwarzenberga w Schwarzach. Operacja przebiegła pomyślnie, a drużynowy złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Vancouver (2010) najprawdopodobniej jutro opuści szpital. Nie wiadomo jednak, czy z racji zdrowotnych obciążeń i wieku powróci jeszcze do startów na najwyższym światowym poziomie.

źródło: oasport.it/fis-ski.com

(Adrian Gerula)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%