fot. SN/APA/EPA/ANGELIKA WARMUTH

fot. SN/APA/EPA/ANGELIKA WARMUTH

To już koniec sezonu dla doświadczonego Austriaka Bernharda Grubera. Austriacka federacja poinformowała, iż 37-letni ex-mistrz świata zakończył sezon z powodu dolegliwości żołądkowo-jelitowych dokuczających mu od początku sezonu i grypy.

To miał być sezon Grubera – przed sezonem był w świetnej formie i mówiono, iż tylko zdrowie może mu przeszkodzić w osiąganiu dobrych wyników. I niestety czarny scenariusz się sprawdził. Austriak postanowił nie walczyć z nierównym przeciwnikiem i zrezygnować z dalszych startów tej zimy.

Bernhard nie kryje rozżalenia z tego powodu. – Nie mogło się to gorzej potoczyć. Nie miałem szczęścia do chorób i infekcji. Chciałbym startować do końca zimy, ale moje ciało powiedziało mi “nie”. Od listopada cierpię na żołądek do tego doszła grypa. – powiedział mediom kombinator znany ze swojego ostrożnego podejścia do swojego zdrowia. – To za dużo. Nie mogę nawet teraz myśleć o startach i treningach. Potrzebuję czasu na wyzdrowienie i mam zamiar przygotować się do następnego sezonu.

źródło: fis-ski.com