Charlotte Kalla (fot. Anna Felska)?php>
Najlepsi szwedzcy biegacze narciarscy, trenujący obecnie we francuskim ośrodku Font Rome, nie uniknęli komplikacji związanych ze zmianą personaliów w ich sztabie szkoleniowym. Tuż przed wyjazdem na obóz treningowy został zwolniony główny szkoleniowiec ekipy Trzech Koron, Jonas Petersson. Głos w tej sprawie zabrała mistrzyni olimpijska z Pyeongchang, Charlotte Kalla.
?php>Okoliczności zwolnienia Peterssona można uznać za bardzo kontrowersyjne. Według informacji fińskiego portalu kestavyysyrheilu.fi jest to konsekwencja buntu pracowników szwedzkiego sztabu. Z piastowanych do wiosny, czyli do momentu zatrudnienia Peterssona, funkcji, odeszło wiele uznanych nazwisk. Są to między innymi kierownik kadry Urban Nilsson, czy trener biegów długodystansowych - Johan Sares. Szwedzka Federacja Narciarska (Svenska Skiförbundet) nie pozwoliła sobie na ich utratę. Stanowisko stracił natomiast główny trener.
?php>Zawodnicy kadry Szwecji nie są z tego powodu zadowoleni. Charlotte Kalla pozwoliła sobie na krytykę decyzji związku w szwedzkich mediach:
?php>- Byłam zaskoczona, a nawet zszokowana faktem odejścia Peterssona. Od momentu, kiedy zaczął z nami pracować, dało się zauważyć, jak bardzo jest energiczny. Zwracał uwagę na wszystkie narciarskie aspekty. Miał odwagę wprowadzać zmiany w naszym życiu. Jestem bardzo zawiedziona - powiedziała najlepsza szwedzka narciarka ostatnich lat serwisowi Sportbladet.
?php>Ebba Andersson stwierdziła jednak, że zawodnicy są jednocześnie skoncentrowane na treningach. Klimat w Font Rome (jak i wysokość nad poziomem morza) są bardzo podobne do tego, jakiego doświadczą oni podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie za 3 lata.
?php>- To smutne, że taka sytuacja miała miejsce, jednak musimy skupić się na naszym planie pracy - dodała Andersson.
źródło: aftonbladet.se/kestavyysyrheilu.fi
?php>
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz