Zamknij

OOM 2019: Medale w narciarstwie alpejskim rozdane

19:06, 06.02.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 21:51, 06.02.2019
Skomentuj

fot. PZN

Za nami rywalizacja alpejczyków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019. Na trasie w Krynicy Zdrój najwięcej radości miała Zuzanna Czapska, która wygrała wszystkie konkurencje kobiet.

Zuzanna Czapska na arenie krajowej podczas zmagań alpejek w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży pokazała, że aktualnie znajduje się w zupełnie innej lidzie. W kombinacji wygrała o ponad 5 sekund przed Julią Włodarczyk. Z brązowego medalu cieszyła się Aniela Sawicka. W supergigancie Czapska miała mniejszą przewagę (nieco ponad dwie sekundy), a za jej plecami znalazły się Zofia Zdort i ponownie Julia Włodarczyk. Gigant był tą konkurencją, w której Zuzanna miała najmniejszą przewagę, bo niespełna sekundę. Srebro ponownie trafiło do Zdort, a brąz do Marii Łuczak. W slalomie powtórzyło się podium z kombinacji.

W rywalizacji mężczyzn po dwa złote medale sięgnął Filip Szadowski. Zawodnik, który w tym roku skończy 21 lat, najpierw wygrał kombinację przed Brunonem Łukaszykiem i Przemysławem Białobrzyckim. Na koniec zmagań w OOM Szadowski wygrał slalom. Na podium stali obok niego ponownie ci sami zawodnicy, ale zamienili się miejscami. W supergigancie mistrzem został Szymon Bębenek przed Bartłomiejem Sanetrą i Przemkiem Białobrzyckim. W gigancie Leon Blanc pokonał Norberta Wróbla i Szymona Bębenka.

Pełne wyniki

Źródło: olimpiada.malopolska.pl

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%