Zamknij

Pjongczang 2018: Mariama Jamanka mistrzynią olimpijską w kobiecych bobslejach

15:00, 21.02.2018 Kamil Karczmarek
Skomentuj

fot. web.de

Mariama Jamanka w dwójce z Lisą Buckwitz zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w kobiecych bobslejach. Medale wywalczyły również Amerykanka Elana Meyers Taylor i Kanadyjka Kaille Humphries. Reprezentantka Kanady jest jedyną bobsleistką, która ma na swoim koncie 3 olimpijskie medale.

Elana Meyers Taylor razem z Lauren Gibbs w trzecim ślizgu odrobiły część strat do Mariamy Jamanki i Lisy Buckwitz. Przed ostatnim przejazdem przewaga Niemek nad Amerykankami wynosiła 4 setne sekundy. Do istotnej zmiany doszło na trzeciej pozycji. Awansowała na nią piąta po pierwszym dniu zawodów Kaille Humphries. Kanadyjka to mistrzyni olimpijska z Vancouver i Soczi. Czwarta była Jamie Greubel Poser, a piąta Stephanie Schneider. Niemiecka pilotka i rozpychająca jej bobslej Annika Drazek pojechały bardzo słabo i spadli na trzeciego na piąte miejsce.

Walka o złoty medal była niezwykle pasjonująca, gdyż dwójka Meyers Taylor wysoko postawiła poprzeczkę Jamance. Reprezentantka Niemiec po słabym starcie przegrywała z Amerykanką już 17 setnych. Drugą część trasy Mariama Jamanka pokonała w swoim stylu, czyli niesamowicie szybko. Niemki odrobiły straty z nawiązką 7 setnych i zdobyły złoty medal. Srebro dla Stanów Zjednoczonych, a brąz dla Kanady.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%