Zamknij

PŚ w Ruce: Runda prowizoryczna rozpoczęła sezon kombinatorów

18:01, 23.11.2017 Kamil Karczmarek
Skomentuj

fot. upload.wikimedia.org

Od rundy prowizorycznej w Ruce rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Kwalifikację wygrał Japończyk Go Yamamoto. Do konkursu awansowało 3 Polaków.

Go Yamatoto był bliski przekroczenia granicy 140 metrów. Japoński kombinator skoczył 139,5 metra i uzyskał najlepszy wynik rundy prowizorycznej. Drugi Espen Andersen (137 metrów) przegrał z Yamamoto o 3 punkty. Trzeci wynik osiągnął Mario Seidl. Reprezentant Austrii pokazał, że będzie mocny na początku sezonu.

Możemy być zadowoleni z występu Polaków. Najlepszy z naszych reprezentantów Szczepan Kupczak po skoku na odległość 123,5 metra zajął 20. miejsce. Paweł Słowiok oddał swój skok w bardzo złych warunkach. Reprezentant Polski skoczył jedynie 119 metrów, ale zajął 22. pozycję. Trzeci z Polaków Adam Cieślar po skoku na odległość 104,5 metra zajął 45. miejsce.

Dużym wydarzeniem był powrót do rywalizacji Jasona Lamy Chappuis. Legendarny Francuz zajął 32. miejsce i awansował do konkursu. W jutrzejszych zawodach wystartuje 50 zawodników. Kwalifikacji nie przebrnęli m.in. Laurent Muhlethaler, Hideaki Nagai, Manuel Faisst i Taylor Fletcher.

Wyniki rundy prowizorycznej

źródło: fis-ski.com

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%