Zamknij

Poważna funkcja Apoloniusza Tajnera

17:39, 28.04.2017 Mateusz Król
Skomentuj

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego został niedawno wybrany do zarządu PKOL. Na ostatnim posiedzeniu okazało się jednak, że będzie pełnił w instytucji jeszcze ważniejszą rolę.

Tajner został wybrany jednym z wiceprezesów organizacji. Poza nim honoru tego dostąpili także Mieczysław Nowicki z Towarzystwa Olimpijczyków Polskich i Ryszard Stadniuk z Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. I wiceprezesem będzie natomiast Irena Szewińska, która jest także członkinią MKOL.

Całemu zgromadzeniu przewodniczy prezes Andrzej Kraśnicki. Sekretarzem generalnym został Adam Krzesiński, a skarbnikiem Andrzej Witkowski. Wybór prezesa PZN na stanowisko zarządcze doskonale oddaje ważną rolę, jaką sporty zimowe pełnią w Polsce. Obecność ich przedstawiciela w szeregach organizacji na pewno przysłuży rozwojowi dyscypliny.

W skład Polskiego Komitetu Olimpijskiego wchodzi 16 działaczy reprezentujących wszelakie dyscypliny sportowe. Organizacja zajmuje się między innymi nominowaniem zawodników na Igrzyska Olimpijskie i ustalaniem warunków kwalifikacji na tą prestiżową imprezę.

Źródło: pzn.pl

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%