Zamknij

Problemy zdrowotne Philippa Schörghofera, Christiana Waldera i Christine Scheyer

17:30, 25.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 17:34, 25.03.2017
Skomentuj

fot. Stefho74 / CC BY NC ND

Trójka austriackich alpejczyków zmuszona była w ostatnim czasie poddać się operacjom, które wymuszą u nich przerwę od treningów. Najpoważniejsza jest sytuacja u Christiana Waldera, który zerwał więzadła krzyżowe. Zabieg artroskopii kolana przeszli Philipp Schörghofer i Christine Scheyer. 

Christian Walder doznał urazu na treningu supergiganta w Reiteralm. Po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie czeka go kilkumiesięczna przerwa i trudno spodziewać się, aby był gotowy na początek przyszłego sezonu. 25-letni specjalista konkurencji szybkościowych przeszedł już w czwartek operację, której przewodniczył lekarz austriackiej kadry Christian Fink. W Pucharze Świata 2016/2017 Walder zajął 76. miejsce w klasyfikacji generalnej. Punktował w zjeździe (32. miejsce), supergigancie (29. miejsce) i kombinacji (37. miejsce).

Od razu po zakończeniu ostatniej edycji Pucharu Świata, na zabieg artroskopii kolana zdecydowali się 34-letni Philipp Schörghofer i 22-letnia Christine Scheyer. Oboje podkreślili, że chcą być w 100% gotowi do przyszłego sezonu, w którym czekają ich m.in. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang. Przerwa po zabiegu artroskopii nie powinna być na tyle długa, aby spowodować wielkie trudności w przygotowaniach do nowego sezonu. Może wynieść ok. 2 miesięcy. W miającym sezonie Schörghofer tylko raz stanął na podium PŚ w gigancie (3. miejsce w Adelboden), a w klasyfikacji tej konkurencji zajął 10. miejsce. Natomiast Scheyer zwyciężyła w zjeździe w Altenmarkt0-Zauchensee, w którym zapadły dość ciekawe rozstrzygnięcia. Podobnie jak Schörghofer, zajęła ona w swojej najlepszej konkurencji - zjeździe - 10. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ.

Źródło: oesv.at, facebook.com/christinescheyer, facebook.com/Philipp-Schörghofer-54412011630

(Marek Cielec)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%