Blinkfestival 2024. Za nami strzelanie i biegi ze startu wspólnego.

Jarosław GrackaJarosław Gracka 22:16, 02.08.2024 Aktualizacja: 22:39, 02.08.2024
Skomentuj screen - YouTube screen - YouTube

Zakończył się kolejny dzień nartorolkowego święta. Seniorzy rywalizowali dziś w zawodach strzeleckich i biegach masowych. Nie zabrakło zawodników z biathlonowej i biegowej czołówki.

Niespodzianka w supersprincie kobiet

Rywalizacja nartorolkowa w biathlonie przebiegała wedlug formuły supersprintów. Czyli bardzo krótki dystans oraz rywalizacja podobna do tej w sprintach biegowych - z eliminacjami i półfinałami. Wsród kobiet można mówić o niespodziance. Wygrała zupełnie nieznana Norweżka Oda Kolkinn, przed nieco bardziej znaną, ale też nie należącą do czołówki rodaczką Marthe Johansen. Dopiero trzecie miejsce zajęła zawodniczka "z nazwiskiem" czyli Francuzka Julia Simon.

wyniki kobiet

Wśród mężczyzn pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy znani: Francuz Eric Perrot, Norweg Johannes Dale-Skjevdal i Niemiec Johannes Kuehn. Ten ostatni jednak podzielił najniższe miejsce podium z mało znanym Norwegiem Martinem Nevlandem. Co ciekawe tak znany zawodnik jak Francuz Quentin Fillon Maillet nie przebrnął przez półfinały.

wyniki mężczyzn

Biegi dla Norwegii

W biegach ze startu wspólnego panowie rywalizaowali na 15 km, zaś panie - na 10 km. W zawodach kobiet całe podium należało do reprezentantek Norwegii - wygrała Mathilde Myhrvold przed Helene Fossesholm i Kristin Fosnaes. W rywalozacji panów wygrął Sindre Skar przed Mathiasem Holbaekiem i francuskim rodzynkiem w tym gronie - Victorem Culletem. W przeciwieństwie do czwartowego klasyka biegi te miały niezbyt liczną obsadę.