PŚ w Rogli. Oskar Kwiatkowski na podium w gigancie równoległym

14:51, 16.03.2022 RED Aktualizacja: 14:55, 16.03.2022

Próbował, próbował aż wreszcie się udało. Na wielkie brawa zasłużył w środę Oskar Kwiatkowski, który zajął drugie miejsce podczas Pucharu Świata w Rogli. Polak uplasował się tylko za Włochem Edwinem Croattim. Blisko podium była też Aleksandra Król, która ostatecznie zajęła 6. miejsce.

Pierwsze podium w sezonie Oskara Kwiatowskiego

Do ćwierćfinału Kwiatkowski awansował po upadku Słoweńca Zana Kosira. Potem o 0,2 s był szybszy od Austriaka Andreasa Prommeggera. W półfinale z własną trasą nie poradził sobie kolejny reprezentant gospodarzy Tim Mastnak, który także upadł. Corattiemu Polak uległ nieznacznie - zaledwie 0,14 s. Na pucharowym podium znalazł się po raz czwarty w karierze, ale jeszcze nigdy nie wygrał. To czwarte podium w karierze polskiego snowboardzisty i pierwszej w tym sezonie. Rogla jest dla niego szczęśliwa, bo przed rokiem zajął w niej trzecie miejsce.

Król natomiast najpierw była szybsza od Japonki Tomoki Takeuchi o 3,22 s. W 1/4 finału musiała jednak uznać wyższość Niemki Carolin Langenhorst, z którą przegrała o 0,15 s. Wśród kobiet triumfowała Niemka Ramona Teresia Hofmeister, a druga była Japonka Tsubaki Miki.

W 1/8 finału odpadł Michał Nowaczyk i został sklasyfikowany na 11. miejscu. Eliminacji nie przebrnęli 30. Aleksandra Michalik, 33. Olimpia Kwiatkowska i 52. Mikołaj Rutkowski.

Pełne wyniki: Kobiety | Mężczyźni