Zamknij

Francesco Friedrich z dubletem

05:13, 20.02.2022 Kamil Karczmarek
Skomentuj

Czwórki bobslejowe mężczyzn były ostatnią konkurencją rozgrywaną na Yanqing National Sliding Centre na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Zgodnie z przewidywaniami po triumf sięgnął Francesco Friedrich. Medale zdobyli także Johannes Lochner i Justin Kripps.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Świetny początek Lochnera

Zdecydowanym faworytem do złotego medalu był Francesco Friedrich, czyli obrońca tytułu oraz triumfator dwójek. Jego najgroźniejszym konkurentem był Johannes Lochner. To właśnie drugi z Niemców prowadził po pierwszej części zawodów. Miał 16 setnych sekundy przewagi nad Friedrichem. W drugim ślizgu wicelider wraz ze swoimi rozpychającymi - Thorstenem Margisem, Candym Baurem i Alexandrem Schuellerem wykręcili rekord startu. Friedrich pojechał znakomicie i odrobił stratę do Lochnera z nawiązką trzech setnych. Trzeci na półmetku był Justin Kripps. Kanadyjczyk miał 38 setnych straty do lidera, a 17 oraz 18 setnych przewagi odpowiednio nad Christophem Haferem i Oskarsem Kibermanisem.

Zwycięstwo faworyta

Trzeci przejazd również należał do Francesco Friedricha. Reprezentant Niemiec powiększył przewagę nad Johannesem Lochnerem do 20 setnych sekundy, więc praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo. Przeciwnie, zmniejszyła się różnica w walce o brązowy medal. Christoph Hafer miał zaledwie osiem setnych straty do trzeciego Justina Krippsa. Kanadyjczycy w finałowym ślizgu obronili sześć setnych i stanęli na najniższym stopniu podium. Francesco Friedrich jeszcze powiększył zapas nad Johannesem Lochnerem do 37 setnych. Triumfator został pierwszym bobsleistą w historii, który na dwóch kolejnych igrzyskach zdobył dwa złote medale.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

(Kamil Karczmarek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%