Pjongczang 2018: Justyna Kowalczyk po biegu z ostrą krytyką. “To jest skandal!”

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu zostały już oficjalnie zamknięte a ich ostatnią medalową konkurencją był bieg narciarski kobiet na 30 km. Jedyna startująca Polka Justyna Kowalczyk zajęła w nim 14. miejsce. – Była dobra walka, po piętnastym kilometrze zaczęło się prawdziwe bieganie – powiedziała w rozmowie dla TVP Kowalczyk.

Osiem lat minęło od momentu, w którym Justyna Kowalczyk wyszarpała złoty medal na 30 km Marit Bjoergen w Vancouver. Dziś ta druga sięgnęła po złoto a nasza zawodniczka musiała zadowolić się 14. miejscem. – To był ciężki bieg dla mnie i dla wielu zawodniczek. Nie zakończył się aż tak źle – powiedziała w rozmowie dla TVP Justyna Kowalczyk. – Wszyscy zmęczeni i wszyscy uśmiechnięci, chociaż nie wiadomo z jakiego powodu – komentowała dwukrotna mistrzyni olimpijska. Justyna nie jest zadowolona z tego, jak zaprezentowała się w Korei. – Nie zajęłam nawet miejsca w czołowej dziesiątce indywidualnie. Cóż, czas innych nadszedł – mówiła. – Rozmawiałyśmy na ten temat z Aino Kaisą Saarinen. Wspominałyśmy, że fajnie było stać na podium razem osiem lat temu – dodawała Kowalczyk.

Polka nie podjęła na razie decyzji, co do kontynuacji kariery, ale z pewnością do Pekinu nie dotrwa. – Rozczarowanie tym, że mimo ciężkiej pracy i wszystkiego zachowanego, jak kiedyś, świat odjechał. Człowiek jest tylko człowiekiem. Przeżywa takie sprawy bardzo mocno – odpowiadała Kowalczyk dziennikarzowi TVP na pytanie o dalsze losy. Justyna odniosła się także do tego, że na liście startowej nie zobaczyliśmy innej reprezentantki Polski. – Moim zdaniem to jest skandal – ostro zganiła Justyna. – Każdy młody sportowiec marzy o tym, żeby na igrzyskach wystartować na królewskim dystansie. Oni mieli szansę i nawet jej nie wykorzystali – skomentowała. Na razie nie wiemy, czy zobaczymy Justynę Kowalczyk, w którymś z konkursów Pucharu Świata w tym sezonie. W Lahti na pewno jej nie będzie. Wiadomo za to, że nasza najlepsza biegaczka wystąpi podczas Mistrzostw Polski w Jakuszycach po koniec marca. Tam też ogłosi, jaką decyzję podjęła w sprawie swojej kariery.

Źródło: Sport.tvp.pl / Sport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.