Pjongczang 2018: Dziś ceremonia otwarcia. Znamy szczegóły

Igrzyska Olimpijskie to nie tylko rywalizacja na najwyższym poziomie najlepszych sportowców świata, ale zarazem wielkie widowisko. Już dziś o godzinie 12:00 czasu polskiego rozpocznie się ceremonia otwarcia XXIII zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Niezapomniany początek będzie można zobaczyć między innymi na antenie TVP 1 czy Eurosport 1.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich do ostatniego momentu trzyma w niepewności. Można próbować przewidywać, czego się spodziewać, ale organizatorzy pozostawiają większość niespodzianek w tajemnicy. Jedno jest pewne będzie to zupełnie coś innego niż w dotychczasowych ceremoniach.

Nie od dziś wiadomo, że Koreańczycy dbają nawet o najmniejsze detale z wielką starannością, dlatego możemy spodziewać się wielkiego show.  – Pomysł oparliśmy na harmonii nieba, człowieka i Ziemi. W głównych rolach wystąpi piątka uroczych dzieciaków, które wyruszą w podróż.- stwierdził Song Seung Hwan. Mogło by się zdawać, że motto to ma odniesienie tylko do przyrody, ale konsepkt jest znacznie szerszy. Chodzi przede wszystkim także o to, aby żyć w zgodzie w drugim człowiekiem, a tu sam nasuwa się konflikt Korei Północnej z Koreą Południową.

Wielke sportowe wydarzenia nie tylko zbliżają do siebie sportowców, ale mają w sobie pewnego rodzaju magię, która mogła by pozwolić na to aby zakończyć konflikt między państwami i wyciągnąć dłoń na zgodę. Pewnym przejawem porozumenia w tym szczególnym dniu jest wspólny przemarsz Koreańczyków. Mniej powodów do zadowolenia będą mieli rosyjscy sportowcy, którzy będą występować pod flagą olimpijską. Przypomnijmy, że debiut zanotuje 6 państw podczas igrzysk rozgrywanych w Pjongczang.

Widzowie z pewnością zastanawiają się kto zapali znicz olimpijski. Jest kilka postaci, na kóre można by było stawiać, ale tajemnica jest ściśle strzeżona i wszelkie wątpliwości zostaną rozwiązne podczas ceremoni otwarcia. Propozycje skierowane są na Kim Yu-nę, czy Ban Ki-moona.

Nie lada wyróżnieniem jest niesienie flagi swojego kraju podczas najważniejszej imprezy czterolecia. Funkcję chorążego reprezentacji Polskii pełnić będzie Zbigniew Bródka. W ceremoni otwarcia weźmie udział 69 Polaków, w tym 36 sportowców oraz 33 współpracowników. Biało-czerwoni wystąpią jako 83. podczas defilady.

Na ceremoni otwarcia pojawią się ważne osobistości w tym między innymi Ivanka Trump, czy Kim Jo Dzong.

Transmisja:

11:55 – TVP 1 (od 11:05 – studio)

12:00 – Eurosport 1 (od 11:45 – studio)

Ponad to istnieje możliwość śledzenia tego wyjątkowego wydarzenia przez aplikację Sport.tvp.pl

Źródło: sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.