Piotr Habdas: “Postawiłem wszystko na jedną kartę”

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Drugiego, i jak się okazało ostatniego dnia Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim w Szpindlerowym Młynie zawodnicy rywalizowali o medale w slalomie gigancie. Trudno było wskazać jednego głównego faworyta i jak pokazały zawody, szanse na złoty medal miało kilku alpejczyków. Ostatecznie zwyciężył Piotr Habdas, który o zaledwie 0,02 sek. pokonał Maćka Bydlińskiego. Brązowy medal zdobył natomiast Szymon Bębenek. Sprawdźmy co powiedzieli po zawodach medaliści z polskiej kadry młodzieżowej. 

Piotr Habdas to jeszcze junior, ale dziś został także Mistrzem Polski wśród seniorów. Medal krajowego czempionatu nie jest dla niego nowością, gdyż już rok temu był brązowym medalistą w gigancie. W tym roku zdobył dwa kolejne medale seniorskich Mistrzostw Polski. Po pierwszym przejeździe Piotrek był poza pozycją medalową, ale jego strata była na tyle niewielka, że zdołał ją odrobić. – W pierwszym przejeździe nie było za dużo ryzyka, ale potem stwierdziłem, że tak już dalej nie może być i postawiłem wszystko na jedną kartę. Niewiele wygrałem z Maćkiem, ale jednak wygrałem. Mieliśmy zaciętą walkę. Gratuluję wszystkim chłopakom. Maciek pewnie jest teraz bardzo zdenerwowany, ale tak to już czasem bywa – powiedział po zawodach nowy Mistrz Polski. Jak sam przyznał, w mijającym sezonie jeździł w kratkę. Nie udało się osiągnąć dobrego wyniku na Mistrzostwach Świata Juniorów, natomiast zakończenie okraszone dwoma medalami MP można zapisać po stronie małych plusów. – Za mną sezon z przebłyskami, było raz lepiej raz gorzej. Teraz czuję się bardzo dobrze, to fajna końcówka sezonu – dodał Piotr Habdas, który miał w tym sezonie bardzo bogaty kalendarz startów. Zadebiutował w Pucharze Świata startując na inauguracji sezonu w Sölden. Jak na razie był to jedyny jego występ w tym cyklu, ale mamy nadzieję, że będzie ich w przyszłości więcej. W całym sezonie Habdasowi udało się odnieść jedno zwycięstwo w zawodach z kalendarza FIS. Było to w Białce Tatrzańskiej, gdzie Piotrek triumfował w slalomie. Był to również jego najlepszy występ w karierze pod względem FIS punktów.

Brązowy medal za slalom gigant zdobył dziś Szymon Bębenek. Dla Szymona był to dość trudny sezon, jednak w jego drugiej części Szymon zaczął ponownie osiągać niezłe wyniki. Udało się poprawić FIS punkty i nawet kilka razy zwyciężyć: w zawodach FIS Race w gigancie W Szczyrbskim Jeziorze oraz na Mistrzostwach Juniorów w gigancie w czarnogórskim Kolasin. Dziś Szymon Bębenek otrzymał pierwszy w karierze medal seniorskich Mistrzostw Polski – Zdobyłem brązowy medal w gigancie po naprawdę zaciętej walce. Różnice były bardzo małe, w pierwszym przejeździe rzędu kilku setnych, a po drugim również niewielkie – powiedział Szymon. Pomimo wysokich temperatur narzekania na trasę nie było. – Uważam, że jak na obecne warunki atmosferyczne trasa była bardzo dobra. Dziś starałem się dać z siebie wszystko. Nie ustrzegłem się kilku błędów, ale uważam jak na chwilę obecną pokazałem wszystko to, co byłem w stanie – podsumował Szymon Bębenek.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.