Ozdrowieńcy oraz norwescy biegacze wracają do Puchar Świata

fot. M. Rudzińska

Reprezentanci Norwegii po niemal dwumiesięcznej przerwie powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata. Skandynawowie, którzy nie pojawiali się w zawodach najwyższej rangi od końca listopada, wystartują w ten weekend w Lahti. W Finlandii pojawią się także Charlotte Kalla czy Siergiej Ustiugow, dla których będą to pierwsze występy w tym sezonie Pucharu Świata.

fot. M. Rudzińska

Po dwóch tygodniach przerwy biegowa karuzela Pucharu Świata ruszy na nowo. Kolejnym przystankiem na mapie będzie Lahti, gdzie w sobotę odbędą się skiathlony, a w niedzielę biegi sztafetowe. Na starcie fińskich zawodów na pewno nie zabraknie reprezentantów Norwegii, którzy ostatnie tygodnie spędzili u siebie w kraju, trenując i przygotowując się do najważniejszej imprezy tego sezonu – mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Wikingowie w zawodach Pucharu Świata nie pojawiali się od cyklu Ruka Triple rozgrywanego na przełomie listopada i grudnia. Skandynawowie swoją decyzję tłumaczyli obawami o zdrowie i sugerowali nawet, że w zawodach najwyższej rangi nie będą startować aż do lutowego czempionatu globu. Norwegowie zmienili jednak zdanie i pojawią się w ten weekend w Lahti, gdzie odbędą się kolejne pucharowe zawody. W Finlandii, jak informuje tamtejszy związek narciarski, wystartuje sześciu biegaczy i sześć biegaczek. Z głównych gwiazd kadry zabraknie jedynie Johannesa Hoesflota Klaebo, który chce odpocząć po ciężkich treningach.

Powrót Norwegów to jednak nie jedyne tego typu wydarzenie. W Lahti po raz pierwszy w tym sezonie wystartują Charlotte Kalla i Siergiej Ustiugow, którzy kilka tygodni temu przechodzili zakażenie koronawirusem i nie mieli jeszcze okazji, aby wystartować w zawodach Pucharu Świata. Szwedka niedawno zaprezentowała jednak dobrą formę w Pucharze Volkswagena [więcej TUTAJ], a dwukrotny mistrz świata w Pucharze Rosji i dzięki temu otrzymali szansę występów.

Kadra Norwegii na PŚ w Lahti:

Mężczyźni: Paal Golberg, Hans Christer Holund, Emil Iversen, Simen Hegstad Kruger, Martin Nyenget, Sjur Roethe
Kobiety: Therese Johaug, Heidi Weng, Helene Marie Fossesholm, Anne Kjersti Kalva, Tiril Udnes Weng, Lotta Udnes Weng

Źródło: skiforbundet.no / tass.ru